neděle 20. září 2020 Oleg

FOTO: Chlapec spadl ze skály na školním výletě a těžce se zranil

Čtrnáctiletý chlapec na školním výletě na Městské skály u Šumperku se těžce zranil, při záchraně asistovala i Horská služba přesto, že lokalita leží mimo oblast Jeseníků.

K pádu došlo krátce před polednem a dispečink linky 155 Olomouckého kraje nejdřív se členy HS jen konzultoval možnosti co největšího přiblížení sanitního vozu.

„Skalnatý terén je tam ale přeci jen dost složitý, a sanitní vůz na takové podmínky nebývá vybaven. Proto jsme nakonec po konzultaci vyrazili na pomoc z naší stanice v Koutech nad Desnou,“ uvedl k výjezdu zasahující člen Horské služby Jeseníky Ondřej Tříska.

Ke zraněnému chlapci, který utrpěl zlomeninu ve stehně, zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby z Olomouce. „Jeho posádka vysadila lékaře a zdravotníka pod svahem a ti pak museli nahoru pěšky. Stejně tak i zdravotníci, kteří pod Městské skály dorazili. Jakmile jsme přijeli i my, vytáhli jsme na vrchol, kde došlo ke zranění, nosítka. Pak jsme chlapce, jehož záchranáři zafixovali do vakuové matrace, šetrně donesli k našemu terénnímu autu,“ doplnil Ondřej Tříska.

Členové HS pak zraněného převezli asi dva kilometry k louce, na které mohl přistát vrtulník LZS.

„Ten poté pacienta už transportoval k dalšímu ošetření. HS v koordinaci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému podobným způsobem zasahuje v případě nutnosti i v lokalitách, které jsou mimo obvyklou působnost Horské služby,“ komentoval zásah Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto Horská služba Jeseníky

Štítky nehoda, pád, skála, mladík, horská služba, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Daniel Vali Valenta

Prosím vás, můj bratr nespald z žádné skály, zakopnul, spadnul na kámen a zlomil si stehenní kost

sobota, 5. září 2020, 15:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.