pondělí 10. května 2021 Blažena

V Mohelnici hrozí třetí stupeň povodňové aktivity

Extrémní nebezpečí povodní kvůli vydatnému dešti nově hrozí také v Mohelnici na Šumpersku, třetího nejvyššího stupně povodňové aktivity tam mohou řeky v některých místech dosáhnout od půlnoci na středu. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav.

Podle předpovědi má do noci na čtvrtek pršet na většině území ČR a zejména na severu mají být srážky vydatné, v úhrnech při nich může za 24 hodin místy spadnout až 80 milimetrů srážek. Ve polohách nad 700 metrů nad mořem budou srážky smíšené nebo sněhové. Na horách na severu a severovýchodě území napadne od deseti do 30 centimetrů sněhu. Sníh ale bude mokrý a těžký a může lámat stromy, upozornili meteorologové. Současně doplnili, že mokrý sníh se přechodně může vyskytnout i ve středních polohách, zejména na Českomoravské vrchovině.

Vzhledem k očekávaným srážkám se v noci na středu a během středy podle meteorologů zvednou hladiny řek. Na tocích v povodí Odry, Moravy, Bečvy, horního Labe, Jizery a Sázavy dosáhnou až druhého povodňového stupně. V povodích středního Labe a horní Moravy, kde je půda více nasycena vodou, může být ojediněle překročen i nejvyšší třetí stupeň. V důsledku dotoku se pak budou zvedat i hladiny na středních a dolních úsecích řek, doplnili meteorologové.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky povodně, počasí, Mohelnice, Šumpersko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.