pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

Hasiči při požáru domku v Klopině narazili na krokodýla nilského

Na třímetrového krokodýla nilského narazili dnes ráno hasiči při hašení požáru zahradního domku v Klopině na Šumpersku. Živý exemplář se volně pohyboval v přízemí objektu. Hasiči práce okamžitě zastavili a spojili se s odborníky na odchyt zvířat, kteří poté krokodýla odchytili a přemístili do garáže.

Do Klopiny přijeli hasiči ráno, šlo o požár zahradního domku o velikosti pět krát čtyři metry. Požár zasáhl vrchní část domu, na zvíře hasiči narazili ve chvíli, kdy se při hasebních pracích dostali do objektu, jehož spodní část byla zakouřena, uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Na krokodýla hasiče souběžně upozornil majitel domu. "Krokodýl se tam volně pohyboval. Vzhledem k tomu, že se nevědělo, jak bude zvíře reagovat, přerušily se hasební práce a objekt se uzavřel. Věc jsme konzultovali s odborníky ze zoologické zahrady, kteří nám doporučili odborníky na odchyt, které jsme přivolali na místo," uvedla mluvčí hasičů.

Odborníci krokodýla odchytli za pomoci lan a přemístili ho na bezpečné místo do garáže. "Po jeho odchytu jsme hasební práce dokončili. Příčinou požáru byla nedbalost a předběžná škoda byla odhadnuta na 90 tisíc korun," doplnila mluvčí hasičů.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS

Štítky požár, krokodýl, kuriozity, hasiči, Klopina, Šumpersko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.