pondělí 18. října 2021 Lukáš

Lidé z Hraběšic na Šumpersku si zvolili nové zastupitelstvo. Uspěl dosavadní starosta

Nové obecní zastupitele si v sobotu zvolili obyvatelé Hraběšic na Šumpersku. V obci se zhruba 180 obyvateli vybírali voliči ze dvou kandidátek. Důvodem nových voleb bylo to, že se rozpadlo zastupitelstvo zvolené v řádných komunálních volbách na podzim 2018.

V sobotních volbách v obci zvítězilo sdružení Hraběšice společně s dosavadním starostou Davidem Maliňákem, získalo více než 67 procent hlasů. Kandidátka Starostů a nezávislých obdržela necelých 33 procent hlasů. Volební účast v obci dosáhla skoro 72 procent.

Před třemi lety vybírali obyvatelé Hraběšic v komunálních volbách kandidáty do sedmičlenného zastupitelstva pouze z kandidátky Starostů a nezávislých, volební účast tehdy dosáhla téměř 62 procent. Tři zastupitelé později rezignovali. "Tři zastupitelé nabyli jiného názoru než zbývající čtyři na řešení některých věcí v obci a podali rezignaci," uvedl Maliňák.

Nové volby se v sobotu uskutečnily i na dalších místech republiky. K volebním urnám vyrazili lidé také v obcích Částkov na Tachovsku, Hory a Mírová na Karlovarsku, Pletený Újezd na Kladensku, Kobylnice na Kutnohorsku, Kolešov na Rakovnicku, Mohelnice nad Jizerou na Mladoboleslavsku, Malíč na Litoměřicku, Sedlečko u Soběslavě na Táborsku, Slunečná na Českolipsku, Vysoká Lhota na Pelhřimovsku a Vysoký Újezd na Královéhradecku. Volit své zastupitele měli i lidé v Petrovicích na Kutnohorsku, do voleb se ale nikdo nepřihlásil.

V Hrušce a Skřípově se budou kvůli neshodám opět konat nové volby

V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla sedmičlenná zastupitelstva, takže obě vesnice čekají v pořadí třetí komunální volby za poslední rok. Už loni na podzim v Hrušce a Skřípově...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Petr Bezděk

Štítky volby, komunální, Hraběšice, obec, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.