pondělí 18. října 2021 Lukáš

Na severu Olomouckého kraje začne tradiční koncertní cyklus Klasika Viva

Na severu Olomouckého kraje začne příští týden tradiční koncertní cyklus Klasika Viva. Do konce roku organizátoři plánují v Šumperku a v Jeseníku zatím tři koncerty, pokud bude situace ohledně pandemie koronaviru příznivá, přibydou další.

Klasika Viva začne v pondělí v Šumperku vystoupením domácího pěveckého sboru Motýli s renomovaným souborem Musica Bohemica. Na několikrát přeloženém koncertu zazní hudební ztvárnění lidového kalendáře s jeho tradičními zvyky a obřady Český rok skladatele a zakladatele souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka.

"Spojení tohoto věhlasného souboru s energií dětského pěveckého sboru slibuje naprosto ojedinělý zážitek," uvedl zakladatel cyklu Roman Janků.

V listopadu naváže sólovými recitály v Šumperku a v Jeseníku špičkový koncertní kytarista Lubomír Brabec. "Uvidíme dle vývoje pandemické situace, zda budeme moci do programu zařadit i vánoční koncert. V tuto chvíli musíme rozvažovat obezřetně, neboť jsme již poučeni z loňského roku a nemůžeme si dovolit riskovat a opět rušit domluvené závazky," podotkl Janků.

Cyklus nabízí koncerty již dvacet let

Loni museli pořadatelé s ohledem na restrikce směrem ke shromažďování většího počtu lidí koncerty rušit. Původně zakoupené vstupenky jsou stále platné, nové lze pořídit v pokladně Domu kultury Šumperk nebo v Informačním centru Šumperk a v Městských kulturních zařízení Jeseník, doplnili pořadatelé. Více o hudební přehlídce je na internetu.

Koncertní cyklus Klasika Viva v Šumperku, Jeseníku a v Českém Brodě nabízí již 20 let pravidelní koncerty klasické vážné hudby v místech, kde tato aktivita chybí. Koná se pravidelně od podzimu do jara.

Dramaturgie večerů nabízí mimořádné umělecké zážitky v regionech, na koncertech vystupují renomovaní čeští i zahraniční umělci, ale také začínající mladí umělci. Pořadatelé se nevyhýbají ani multižánrovým projektům.

Klasická hudba rozezní Šumperk i Jeseník, festival Klasika Viva nabídne šest koncertů

Mezzosopranistka Eva Garajová s flétnistkou Žofií Vokálkovou, houslista Ivan Ženatý či Prague Cello Quartet ozdobí letošní festival Klasika Viva. Během jarního cyklu se uskuteční v Šumperku a Jeseníku šest koncertů. Festival začíná 2. února v...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Klasika Viva

Štítky hudba, festival, Klasika Viva, Šumperk, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.