neděle 5. prosince 2021 Jitka

Obyvatelé Vernířovic se do Sobotína konečně dostanou po opravené silnici

Obyvatelé Vernířovic na Šumpersku jezdí od nynějška do Sobotína po nově opravené silnici. Na pětikilometrovém úseku stavbaři pracovali od srpna letošního roku, přišel na 25 milionů korun a hejtmanství slibuje, že díky použitým technologiím dlouho vydrží.

Více než pětikilometrový úsek vozovky mezi Sobotínem a Vernířovicemi začali dělníci opravovat 10. srpna letošního roku.

"Náklady na tento projekt činí zhruba pětadvacet miliónů korun. Akce byla realizovaná přímo z krajského rozpočtu," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha (ODS).

Při opravě stavební firma sanovala konstrukční vrstvy do hloubky téměř tři čtvrtě metru a kromě nového asfaltového koberce prošly renovací také silniční propustky. Nové jsou směrové sloupky a veškeré dopravní značení.

"Všechny tyto změny povedou k pohodlnější a bezpečnější jízdě. Silnice je zároveň dimenzovaná tak, aby dlouho vydržela," slíbil náměstek Zácha. 

Vernířovice leží v turisticky vyhledávané oblasti, kam každoročně přijíždějí tisíce turistů. V zimním období zde funguje menší lyžařský vlek, v létě rekreanty lákají například procházky do okolí horní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Přeložka silnice u Bludova má stavební povolení. Spolu s obchvatem se otevře v roce 2024

Přeložka silnice z Postřelmova do Chromče na Šumpersku, která naváže na budovaný obchvat nedalekého Bludova, má stavební povolení. Ředitelství silnic předpokládá zahájení stavby v prvním pololetí příštího roku. Řidiči si však jen tak brzy...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky oprava, silnice, Sobotín, Vernířovice, Jeseníky, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.