pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Evakuační autobusy pro stovky lidí. Hasiči řešili nehodu na dráze i srážku autobusu s dodávkou

Dvě dopravní nehody dělilo na Šumpersku jen několik kilometrů i krátký časový rozestup. Jednotky IZS vyjížděly ke kolizi vlaku s osobním autem na přejezdu v Bohdíkově, poté hasiči rovnou přejeli do nedalekého Raškova, kde se srazila dodávka s linkovým autobusem. Zranili se celkem tři osoby, pro více než dvě stovky cestujících musela k vlaku zamířit náhradní doprava.

Dva evakuační autobusy vyslali krajští hasiči na místo železniční nehody v Bohdíkově, kde společně s Českými dráhami zajišťují náhradní dopravu pro dvě stě cestujících z osobního vlaku. Nehoda se stala krátce před šestnáctou hodinou. „Podle prvotního šetření jednatřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Fabia jedoucí od obce Hanušovice na obec Ruda nad Moravou nepřizpůsobila rychlost a stavu pozemní komunikace a havarovala. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky dostala smyk, vyjela vlevo mimo pozemní komunikaci a zastavila se až na železničním tělese,“ řekl k průběhu nehody Libor Hejtman.

Žena cestovala v autě sama a v krizové situaci měla obrovské štěstí. Podle zjištění policistů z vozidla unikla jen krátce před tím, než tudy projížděl spěšný vlak, který auto zdemoloval. „Řidička utrpěla šok. Ve vlaku cestovalo zhruba 200 osob a nikdo z cestujících nebyl zraněn. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou v šetření,“ doplnil Hejtman.

Vlak v Hlubočkách smetl auto z přejezdu. Dva lidé utrpěli zranění, nehoda zastavila provoz na trati

S velkým štěstím a jen s lehkým zraněním vyvázla devětapadesátiletá řidička ze srážky s osobním vlakem na přejezdu v Hlubočkách u Olomouce. Žena v autě zkřížila cestu osobnímu vlaku, ve kterém jelo 37 cestujících. Kromě zraněné řidičky skončil v...

Na trati 292 Zábřeh na Moravě – Šumperk – Krnov je tak v úseku Bohdíkov – Ruda nad Moravou přerušený provoz a zajištěna náhradní doprava. Omezení by mělo podle informačního systému ČD trvat zhruba do 21 hodin. „Probíhá evakuace asi 200 cestujících, k náhradní přepravě využijeme náš autobus. Místo jsme předali hasičům Správy železnic,“ sdělila v neděli v podvečer mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Před půl šestou se nedaleko od Bohdíkova stala další nehoda, komplikace potkaly další prostředek veřejné dopravy. „Jednotky od železniční nehody přejely z Bohdíkova k Raškovu, kde se srazila dodávka s linkovým autobusem. Zranily se 2 osoby z dodávky, osmi cestujícím v buse se nic nestalo,“ prohlásila Lucie Balážová s tím, že hasiči zajistili místo nehody a první pomoc poraněným lidem.

Podle policejního mluvčího Hejtmana byl zraněný řidič dodávky převezen do nemocnice. Také úsek silnice 369 mezi obcemi Hanušovice a Ruda nad Moravou vedoucí souběžně se železniční tratí, na které je přerušený provoz, musel být kvůli nehodě uzavřen. Nyní by však cesta již měla být průjezdná.

Cizinec ve fabii přejel u Mohelnice do protisměru, po čelním střetu na místě zemřel

K první letošní tragické nehodě v kraji vyjížděly složky integrovaného záchranného systému v sobotu k Mohelnici. Při bouračce zemřel šedesátiletý řidič fabie, který z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a čelně se srazil s...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Hasiči Hanušovice

Štítky Doprava, nehoda, auto, vlak, přejezd, autobus, dodávka, železnice, České dráhy, Hasiči, Policie ČR, Šumperk, Hanušovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.