sobota 1. října 2022 Igor

Most v Loučné nad Desnou čeká oprava. Auta projedou přes provizorní přemostění

Most v Loučné nad Desnou na Šumpersku čeká od příštího týdne oprava za takřka 20 milionů korun. Rekonstrukce by měla vyřešit následky nefunkční hydroizolace, koroze a další problémy. Stavba taktéž vyžaduje demolici části mostu.

Most na silnici I/44 čekají od 10. července stavební práce, které potrvají čtyři měsíce. Celková oprava mostu řeší následky nefunkční hydroizolace, koroze, rozpadu betonu říms a oslabení průřezu zábradlí, na kterém místy chybí výplň.

Silničáři zahájili přípravy na stavbu obchvatu Šumperka. Z města odvede tisíce aut

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo přípravy na stavbu obchvatu Šumperka. Pro město to bude klíčová stavba, protože tranzitní Jesenickou ulicí denně projede zhruba sedmnáct tisíc aut. Silničáři zadali technickou studii stavby, její výsledky...

Stavba vyžaduje demolici části mostu, odstranění nosné konstrukce a její nahrazení za novou. Cena prací, které potrvají do letošního listopadu, je zatím vyčíslená na 17,6 milionu korun bez DPH. Informoval o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

V době trvání prací bude zachovaný obousměrný provoz veškeré dopravy, která bude převedená na souběžný provizorní most. „Více než dvacetimetrová ocelová alternativa pro pěší i řidiče povede těsně vedle stavby, proto není třeba stanovit objízdné trasy,“ vysvětlil mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Loučné nad Desnou, Šumpersko, oprava, most, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.