sobota 1. října 2022 Igor

V Prostějově se připravuje nová soukromá základka. Má mít až pět tříd

Nová soukromá základní škola by měla rozšířit pro děti a mládež v Prostějově od školního roku 2023/2024. Zástupci města dali zřizovatelům souhlasné stanovisko, které je nutné pro zápis školy do rejstříku. To má k dispozici od loňska také plánované školské zařízení v Šumperku, ministerstvo jej však stále nezapsalo.

Soukromou základní školu v budově na Komenského ulici v Prostějově chtějí zřídit zástupci společnosti Základní škola Svět vzdělání. Soukromá škola chce navázat na třídy Světa vzdělání, které již pracují v prostějovských ZŠ v ulici Dr. Horáka a ZŠ Jana Železného. "Společnost je připravena na vlastní náklady provést drobné stavební úpravy spočívající zejména ve vybudování toalet a interiérových úprav místností. V prvním roce by nastupovala první třída a v dalších letech by byla škola postupně doplňována na počet pěti tříd s kapacitou sto žáků," nastínil náměstek prostějovského primátora Jan Krchňavý (Pévéčko).

Všichni chtějí jedničky a já se těším, až se známky zruší, říká pedagogická poradkyně Veronika Nevrlá

Tak trochu proti školskému systému se se svými klienty vydává pedagogická poradkyně Veronika Nevrlá z Olomouce. V hanácké metropoli si po letech praxe na učitelské pozici otevřela svou kancelář, kde rodičům a dětem pomáhá najít příčiny problémů...

Třídy Světa vzdělání jsou podle informací na stránkách společnosti součástí vybraných základních škol v ČR. V Olomouckém kraji jsou také ve školách v Olomouci a Hranicích. Žáci se v nich už od první třídy učí angličtinu, systematicky rozvíjejí své logické myšlení, zaměřují se na matematiku a informační technologie. Zakladatelem a ředitelem Světa vzdělání je Tomáš Blumenstein, bývalý předseda Mensy ČR.

Soukromá základní škola s názvem Sofie by měla vzniknout také v Šumperku, podle jejích zakladatelů by měla vycházet z přirozených výukových metod a vstřícnosti k dětem i rodičům. Na přípravě otevření této školy pracovali její tvůrci tři roky, žádost o zapsání školy již schválilo město i Rada Olomouckého kraje, ministerstvo školství podle posledních informací zřizovatelů však školu stále nezapsalo do školského rejstříku. "Od února žijeme v nejistotě, nicméně vzdávat se nám není vlastní. Děti máme zatím zapsané jinde a věříme, že se brzy stanou oficiálně žáky Sofie. Pokud úředního šimla do září nezkrotíme, staneme se na rok školou komunitní, nicméně bez opomenutí významných požadavků na kvalitní vzdělávání," uvedla na sociální síti zakladatelka školy Zuzana Stonová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Vzdělání, škola, základní škola, děti, žáci, soukromá základní škola, pedagogika, Prostějov, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.