středa 29. ledna 2020 Zdislava

Zprávy

Prostějovská nemocnice zakázala kvůli virózám dočasně návštěvy v léčebně dlouhodobě nemocných

Nemocnice Prostějov kvůli vysokému počtu lidí s akutními respiračními chorobami dočasně zakázala návštěvy v léčebně dlouhodobě nemocných. Řekla to mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Ostatní nemocnice v Olomouckém kraji návštěvy zatím neomezily.

Uherskohradišťská nemocnice hospitalizovala pacienta z Moravy s podezřením na koronavirus

Podezření na koronavirus už se objevilo na Moravě. Muže, který se 9. ledna vrátil jako turista z Číny lékaři ihned transportovali na infekční oddělení do Uherského Hradiště, kde budou testovat vzorky. Výsledky by měly být do několika hodin.

Řidička nezvládla vyjet z kruhového objezdu. Nadýchala přes dvě promile

​V sobotu dopoledne opilá řidička při výjezdu z kruhového objezdu najela na obrubník a poškodila si auto. Další jízdu jí policisté zakázali a následně odebrali řidičský průkaz.

Řidiči se nepodařilo zabránit střetu se srnou. Zvíře nehodu nepřežilo

​Předevčírem 25. ledna po deváté hodině ráno se řidič nestihl vyhnout zvířeti na silnici mezi obcemi Ponikev a Ludmírov. Ke zranění osob při dopravním neštěstí nedošlo, ale srna na místě uhynula.

Nemocných v kraji přibývá, nekritičtější je situace na Jesenicku. Nejvíce chřipky je mezi dětmi

Nemocných s akutními respiračními chorobami v Olomouckém kraji přibývá, tento týden hygienici evidují již 1629 případů na 100.000 obyvatel. Na Jesenicku se nemocnost blíží k dvoutisícové hranici. Naproti tomu počet případů chřipkového onemocnění...

FOTO: Hasiči zachraňovali v jednom z tovačovských rybníků srnku, propadl se pod ní led

Náročnou záchranu srnky, která uvízla v zamrzlém rybníce u Tovačova, mají za sebou hasiči z Kojetína a Tovačova.

FOTO: Seniorka nedobrzdila a narazila do cisterny před ní

V pátek 24. ledna před čtrnáctou hodinou došlo v ulici Vyšehrad v Konici k dopravní nehodě, při které se střetlo osobní auto řízené čtyřiasedmdesátiletou řidičkou a cisterna.

FOTO: Dvaadvacetiletá řidička nezvládla zatáčku, s autem narazila do stromu a skončila v poli

V pátek 24. ledna po osmé hodině večer došlo mezi Konicí a Stražiskem k havárii, při které se zranila dvaadvacetiletá řidička. Ta nezvládla svůj vůz a skončila s ním v poli.

Na UP studují studenti ze 108 zemí světa, jejich počet se zvyšuje

Na Univerzitě Palackého (UP) v Olomouci studuje v současné době 4497 zahraničních studentů pocházejících ze 108 zemí světa. Počet cizinců na osmi fakultách olomoucké vysoké školy se každoročně zvyšuje, za poslední desetiletí univerzita...

Na Ovčárně a v Karlově kontrolují bezpečnost na sjezdovkách policisté na lyžích

V některých lyžařských střediscích v Jeseníkách začali střežit bezpečnost návštěvníků policisté na lyžích. Během týdne se s nimi mohou milovníci zimních sportů setkat ve Ski Aréně Karlov a také na Ovčárně. Je to vůbec poprvé v Jeseníkách, kdy...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.