čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Zprávy

Olomoucký novoroční ohňostroj se bude nést ve sportovním duchu

Olomouc se stane Evropským městem sportu pro rok 2017. Novoroční ohňostroj bude laděn do sportovního tónu. Podívaná začne v neděli v 18:00 na Horním náměstí.

Knihovna města Olomouce získala díky projektu Library. I love it! Pečeť kvality 2016

Evropský projekt propojuje osm knihoven po celém kontinentu. Snaží se o zviditelnění knihoven jako důležitého místa pro vzdělávání dospělých. Cenu uděluje Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Novoroční mše na svatém Hostýnu pohodlně, České dráhy vypravují zvláštní vlaky

Už jste zažili Novoroční mši na Svatém Hostýnu? Díky Českým drahám se na ni můžete pohodlně vypravit.

V Nemocnici Šternberk se narodilo tisící miminko

Šestadvacátého prosince, krátce po deváté hodině ranní, slavili v porodnici Nemocnice Šternberk malé jubileum. Paní Petra Kožušníková zde totiž přivedla na svět syna Jindřicha a stala se tak jubilejní tisící maminkou, která letos porodila v...

Ornitologové z celého Česka se sjíždějí na Přerovsko, zatoulal se tam vzácný strnad malinký

Ze severské tundry zabloudil do Česka vzácný pták strnad malinký, který byl v tuzemsku dosud spatřen pouze pětkrát. Nenápadného drobného opeřence u obce Citov na Přerovsku v polovině prosince objevil šestnáctiletý ornitolog Ondřej Boháč.

Nemocnice v Olomouckém kraji příští rok zvýší zaměstnancům platy

V některých nemocnicích v Olomouckém kraji se platy příští rok zvýší i o více než vládou schválených deset procent. V části nemocnic ale ještě nebyla ukončena kolektivní vyjednávání, jejichž hlavní součástí jsou právě mzdy.

Nový rok můžete zahájit vycházkou s primátorem, večer pak zhlédnout ohňostroj

V neděli začne rok 2017, během kterého se může Olomouc hrdě pyšnit titulem Evropské město sportu. A vy můžete do nového roku vkročit symbolicky pohybem. Antonín Staněk, olomoucký primátor, totiž zve na novoroční procházku po parcích Olomouce.

Svátky klidu? Záchranáři museli o Vánocích vyjíždět k více jak 500 případům

Zaměstnanci záchranné služby si ani na vánoční svátky neodpočinuli. Během tří dnů museli vyjíždět k více jak pěti stům případů. Oproti loňskému roku číslo narostlo a to především kvůli počasí.

Zemřela americká herečka Carrie Fisherová, která ztvárnila princeznu Leiu

Ve věku šedesáti let dnes zemřela americká herečka Carrie Fisherová, která se proslavila rolí princezny Leiy v kultovní filmové sci-fi sérii Hvězdné války. S odvoláním na mluvčího rodiny to uvedl americký časopis People. Fisherová v pátek utrpěla...

Penziony a hotely se v Olomouckém kraji plní, nejvíce na horách

Hotely a penziony v Olomouckém kraji se těší na konci roku velkému zájmu turistů. Plní se především na horách, podepsaly se na tom hlavně letošní příznivé sněhové podmínky. Oproti loňskému roku, kdy lyžařské areály kvůli oblevě zely prázdnotou,...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.