pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Zprávy

Žena v létě zachránila mladého řidiče z hořícího auta. Teď došlo k dojemnému shledání

Jednoho letního dne projížděla paní Jana okolo dopravní nehody u Litovle. Zastavila a z doutnajícího auta, které později vzplálo, vyprostila dvaadvacetiletého řidiče, kterému zároveň s pomocí dispečerky zachránila život laickou resuscitací. Podle...

Svátky za volantem, na silnicích jezděte opatrně, viditelnost snižuje déšť a sníh

Stále ještě panuje vánoční atmosféra a tak je většina rodin doma. Pokud ale jedete za rodinou, navštívit maminky a dědečky, jeďte opatrně. Olomoucké silnice jsou dnes nepřehledné a místy padá sníh.

Betlémy z celého světa zaplní olomoucký kostel svatého Michala

V křížové chodbě kostela svatého Michala v Olomouci se otevřela výstava více než 70 betlémů z celého světa. Poprvé se expozice stala ozdobou Festivalu vánoční hudby, který se tento týden odehrává v olomouckých kostelech a chrámech.

Vánoční pohoda a štědrovečerní hostina i pro osamělé bez domova

Bohužel, ne všichni mohou slavit Vánoce v rodinném kruhu. Pracovníci Střediska SOS pro vzájemnou pomoc občanů proto pořádají vánoční posezení pro lidi bez vlastního rodinného zázemí, a to již od roku 1990.

FOTO/VIDEO: Jak vypadala dnešní hromadná nehoda šesti aut na dálnici u Nemilan?

V sobotu 24. prosince se stala před půl osmou ráno hromadná dopravní nehoda na 270. kilometru dálnice D35. Na místě se také zranili dva lidé.

Na dálničním mostě u Nemilan se srazilo šest aut. Dálnice se zcela uzavřená, na místě dva zranění

Na 270. kilometru D35 u Olomouce ve směru na Ostravu se dnes ráno stala hromadná nehoda šesti aut, dálnice je uzavřena. Při havárii se zranili dva lidé, řekli dnes ČTK mluvčí hasičů Jan Ondruch a mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák.

Ve věku 93 let v Praze zemřela herečka Luba Skořepová

Ve věku 93 let v pátek v jedné z pražských nemocnic zemřela herečka Luba Skořepová. Emeritní členka Národního divadla během svého téměř sedmdesátiletého působení na české první scéně vytvořila na 160 rolí. Více než stovku dalších rolí ztvárnila...

Obětí teroristického útoku v Berlíně se stala Češka Naďa Čižmár, která v Německu pracovala

Obětí teroristického útoku v Berlíně, který se odehrál v pondělí večer na vánočních trzích na náměstí Breitscheidplatz, se stala i jedna Češka. Konkrétně jde o Naďu Čižmár, která pocházela ze Soběslavi. V Berlíně pracovala pro společnost 4flow...

Olomoucká sbírka pro rumunské psy byla úspěšná, lidé jim nadělovali misky i pytle granulí

Na začátku prosince jsme psali na Olomoucké Drbně o úšlechtilém nápadu skupiny olomouckých lidí, kteří si všimli nuzné situace ohledně psů v rumunských útulcích. Ti jsou po krátké době v oficiálních útulcích utráceni. Šanci dostávají u místních...

V Olomouckém kraji se stále hledá ta pravá Wonder Girl. Přihlašte ji a vyhrajte vstupenky na galavečer

Pamatujete na Iron Mana, který v Olomouci hledal svou Wonder Girl? Stále mu můžete pomoct! Znáte ve svém okolí dívku, která se o tento titul může ucházet? Pomozte nám ji najít a získejte vstupenky na finálový galavečer!

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.