čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

FOTO/VIDEO: Hasiči o silvestrovské noci vyjížděli téměř třicetkrát

Hasiči měli o silvestrovské noci napilno. Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka byl do šesté hodiny večerní nezvyklý klid, poté se však jednotky prakticky nezastavily a řešily jedno oznámení za druhým. Osmnáctkrát hořelo, ve všech případech se jednalo o zábavní pyrotechniku. Zbytek výjezdů bylo k nehodám či jiným událostem.

Největší co do počtu výjezdů jsou požáry odpadu různého typu. Od hořících krabic zábavní pyrotechniky až po zahoření živých plotů, stromů či kontejnerů na odpad. „Do této doby evidujeme osmnáct těchto různých zahoření. Jen devět minut po půlnoci vyjely jednotky k ohlášenému požáru plotu od pyrotechniky do Ústí na Přerovsku. Poměrně nezvykle dlouhý zásah mají za sebou naopak hasiči na cyklostezce z Bohuňovic na Bělkovice-Lašťany při hašení staré lípy, s největší pravděpodobností také od zábavní pyrotechniky. O obrovském štěstí lze hovořit při ohlášeném požáru v Šumperku. Z místní radnice, přesněji ze střechy budovy vycházel kouř. Naštěstí zatoulanou petardu uhasil sníh a nedošlo k požáru, hasiči zde poté provedli důkladnou vizuální kontrolu," popsal Hošák.

Krátce po druhé hodině ranní vyjely jednotky k ohlášenému požáru v panelovém době v Přerově místní části Velká Dlážka. Naštěstí se jen jednalo o spálené potraviny. V Přáslavicích na Olomoucku ve stejný čas likvidovali hasiči zahoření přístřešku o velikosti zhruba 6x6 metrů, původní hlášení zde vyslalo čtyři jednotky na avizované velké plameny v lese.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto HZSOL

Štítky HZSOL, výjezdy, pyrotechnika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.