čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Babiš na návštěvě v kraji. Na programu je olomoucká nemocnice a setkání s vedením města Prostějov

Předseda vlády ČR, Andrej Babiš, zavítá v úterý 7. ledna do Olomouckého kraje. Následující den navštíví Fakultní nemocnici Olomouc, kde se seznámí s projektem dostavby nejstaršího objektu nemocnice a setká se také s vedením města Prostějov. Premiéra čeká rovněž jednání o prioritách výstavby dopravní infrastruktury v kraji. Předsedu vlády na pracovní cestě doprovodí ministr dopravy Vladimír Kremlík a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Během několika málo týdnů bude Olomoucký kraj hostit už druhou návštěvu předsedy vlády Andreje Babiše. Premiér do regionu přijede v úterý 7. ledna a hned následující den se v doprovodu hejtmana Ladislava Oklešťka setká například s hasiči, podnikateli či lékaři.

Každý kraj musí s vládou komunikovat, protože bez její podpory je velmi těžké prosazovat krajské plány a záměry. Na něčem se shodneme, v něčem se rozcházíme, ale důležité je, že spolu dokážeme věcně diskutovat,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Premiér Andrej Babiš navštíví v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha olomouckou fakultní nemocnici, kde v současné době probíhají rozsáhlé stavební úpravy. Dalším bodem středečního programu  bude návštěva paliativního oddělení Prostějovské nemocnice, které vzniklo za výrazné podpory Olomouckého kraje.

Těsně před polednem se ministerský předseda zúčastní jednání se zástupci prostějovského magistrátu. Pak se s hejtmanem přesunou zpět do Olomouce, kde je čeká návštěva firmy Farmak, diskuze o dopravní infrastruktuře a „inspekce“ v sídle hasičského záchranného sboru.

„Pro hasiče půjde o důležitý den ještě z jednoho důvodu – Olomoucký kraj jim totiž jako dar předá dvě nová speciální vozidla,“ dodal Okleštěk.

Zatím poslední návštěvu našeho regionu podnikl premiér Andrej Babiš vloni na podzim, kdy podnikatelům v Olomouci vysvětloval druhou vlnu zavádění EET.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Facebook Andreje Babiše

Štítky FNOL, Babiš, Prostějov, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.