úterý 2. června 2020 Jarmil

Rekonstrukce ulice 8. května začne po Velikonocích. Od úterý bude neprůjezdná

Po Velikonočním pondělí dělníci zahájí plánovanou rekonstrukci ulice 8. května v centru Olomouce, která přijde na necelých 75 milionů korun. Hotová by měla být do konce letošního roku.

V úterý 14. dubna se rozeběhnou práce v ulici 8. května, jejíž rekonstrukce byla dříve pozastavena v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu. Ulice bude neprůjezdná jak pro automobilový provoz, tak i městskou hromadnou dopravu. Pěší budou mít zajištěný průchod po celou dobu stavby.

Na pozastavení stavebních prací, které měly původně začít 16. března, se domluvil zhotovitel rekonstrukce s městem z důvodu tehdejších opatření vlády ČR. „Nyní nás zhotovitel oslovil a přislíbil, že pokud bude situace stejná nebo lepší než je ta současná, předpokládá opětovné zahájení prací na stavbě 14. dubna,“ říká investiční náměstek primátora Martin Major.

Podle schváleného harmonogramu by měly práce probíhat po osm měsíců. Náklady s nimi spojené dosahuji téměř 75 milionů korun. „Původně odsouhlasené termíny jsou nyní zcela závislé na vývoji situace, všichni však doufáme, že odklad nezpůsobí zásadní problémy,“ říká náměstek primátora Major. V rámci velké rekonstrukce projde proměnou také tramvajová trať včetně trolejového vedení, vozovky, vjezdy, chodníky, veřejné osvětlení a také inženýrské sítě, a to v úseku od křižovatky ulic Pekařská, Zámečnická a Opletalova až po zaústění ulice náměstí Národních hrdinů. 

Rozsáhlým opravám pomohlo zahájení rekonstrukce mostu na Masarykově třídě, kvůli které přes centrum města už nejezdí tramvaje. „Ačkoliv nouzový stav a související opatření proti šíření koronaviru ovlivnila negativně řadu stavebních firem a stavebních akcí, zhotovitelům protipovodňových opatření se daří pokračovat dál a dodržovat všechny v harmonogramu stanovené termíny,“ říká k situaci primátor Miroslav Žbánek.

Autoři | Foto olomouc.eu

Štítky stavby, koronavirus, správa, rekonstrukce, centrum, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.