sobota 15. května 2021 Žofie

Policie našla tělo doposud nezvěstné seniorky. Pohřešovala se přes dva týdny

Policie během včerejší pátrací akce v Dolní Libině našla tělo ženy, které zřejmě patří pohřešované seniorce z Oskavy na Šumpersku. Policie to dnes oznámila na twitteru. Seniorka byla nezvěstná od 7. června, policie organizovala rozsáhlou pátrací akci. Jde o druhou oběť v Olomouckém kraji. Přívalové deště a následná povodeň má na svědomí i smrt sedmačtyřicetileté ženy z Břevence, místní části Šumvaldu v okrese Olomouc. V celé zemi si červnové záplavy vyžádaly nejméně devět lidských životů.

„Ve středu bylo po 16 dnech pátrání ukončeno. Kynologové se speciálně vycvičenými psy nalezli lidské tělo. S největší pravděpodobností se jedná o pohřešovanou seniorku,“ uvedla policie. Čtyřiasedmdesátiletá žena z Oskavy na Šumpersku byla nezvěstná od 7. června, kdy oblast ve večerních hodinách postihly bleskové záplavy. Podle policie se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka.

Policisté ji začali okamžitě hledat, práci jim však ztěžoval rozbahněný terén. Pohřešovanou seniorku v terénu hledaly desítky policistů včetně psovodů. Týmy policistů prohledávaly několikakilometrové úseky.

Podmínky pro pátrací akci připravovali policistům také lesníci a další dobrovolníci, kteří uklízeli popadané stromy a naplaveniny. Na mnoha místech byla nasazena těžká technika a pokračovalo se v odklízení naplavenin v řece a v čištění propustků.

Oskava, odkud žena pocházela, je jednou z obcí, které ničivé záplavy v noci na pondělí postihly nejvíce. Sílu přívalových dešťů, jež v okamžiku zvedly hladinu řeky Oskavy, dokazuje i utržený most mezi Oskavou a Bedřichovem.

Ve středu 24. června 2020 bylo po šestnácti dnech pátrání ukončeno. Kynologové se speciálně vycvičenými psy nalezli lidské tělo. S největší pravděpodobností se jedná o pohřešovanou seniorku. #policieolk pic.twitter.com/X8ibmUkPyA


 

Autoři , | Tisková zpráva | Foto PČR

Štítky záplavy, policie, úmrtí, Šumpersko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.