středa 12. srpna 2020 Klára

Nákup jízdenek na MHD ulehčí nová mobilní aplikace SEJF

Možnost pohodlného nákupu jízdenek na MHD přímo z telefonu od tohoto týdne poskytne nová mobilní aplikace SEJF od Dopravního podniku města Olomouce. Cestující si jejím prostřednictvím budou moci zakoupit všechny základní druhy jízdenek. Aplikace je již ke stažení na App Store i Google Play.

Prodej elektronických jízdenek dopravního podniku aplikací SEJF doplní stále rostoucí zájem o SMS jízdenky, přičemž aplikace SEJF umožní nákup dalším cestujícím, kteří dosud nemohli SMS jízdenky využívat, tedy cestujícím s blokovanými Premium SMS službami a cestujícím, kteří nemají telefon se SIM kartou českých operátorů. SEJF navíc nabízí zlevněné elektronické jízdenky pro cestující juniory, studenty a důchodce.

Platby za jízdenky je možné provádět po jednoduché registraci prostřednictvím platební karty spárované s aplikací SEJF nebo ze SEJF účtu. „SEJF účet je elektronická peněženka, kterou je možné dobíjet převodem nebo inkasem z bankovního účtu nebo ihned mobilním telefonem. SEJF účet je vhodný například pro cestující juniory, kteří ještě nedisponují platební kartou,“ objasňuje mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

V SEJFu je k dispozici následující sortiment elektronických jízdenek:
občanská jízdenka 18 Kč s platností 50/70minut (pracovní/ostatní dny) 
zlevněná jízdenka 9 Kč – 50/70 minut pro juniory 6-15 let, dovozné za zavazadlo nebo psa občanská
1denní jízdenka 46 Kč s platností 24 hodin
zlevněná 1denní jízdenka 23 Kč – 24 hodin pro juniory 6-18 let, studenty 18 26 let, důchodce do 65 let

U základních jízdenek v ceně 18 Kč a 9 Kč je shodně jako u SMS jízdenek prodloužená platnost o 10 minut oproti papírovým jízdenkám. Pro zjednodušení plateb si zákazník může nejčastěji používané jízdenky přidat do úvodního menu SEJFu.

Elektronické jízdenky zakoupené aplikací SEJF jsou platné pouze na linkách DPMO, a.s., na což je cestující upozorněn po zvolení požadované jízdenky a před potvrzením platby přímo v aplikaci. Ve spolupráci s Koordinátorem IDSOK jsou nové elektronické jízdenky DPMO z aplikace SEJF zahrnuty do Tarifu a Smluvních přepravních podmínek IDSOK.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Olomouc, MHD, DPMO, jízdenky, mobilní aplikace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zdeněk Koutný

Koho to napadlo? Už jste viděli třeba na Google Play recenze na tu aplikaci? Je to strašná …

úterý, 14. července 2020, 22:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.