čtvrtek 13. května 2021 Servác

Stavba tramvajové trati může způsobit kalnou vodu v části Olomouce

Část obyvatel Olomouce může mít příští týden problémy s pitnou vodou. Stavba přeložky vodovodu u budované nové části tramvajové trati z centra města na sídliště Nové Sady může od příštího úterý v této lidnaté části města ovlivnit dodávky pitné vody. Voda může být zakalená.

"Bude docházet ke kolísání či snížení tlaku v distribuční síti a následně může také dojít k zákalu vody," řekla mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová. Zásobování pitnou vodou bude kvůli přeložce přivaděče ovlivněno v lokalitě vymezené ulicemi Brněnská, Velkomoravská a Rooseveltova.

"V trase nové tramvajové trati bude vybudována přeložka vodovodního přivaděče profilu 300 milimetrů. Aby bylo možné tuto stavbu realizovat a zajistit dodávku vody všem dotčený odběratelům, bude nutné provést mnoho provozních zásahů do systému zásobování. Tyto činnosti mohou vyvolat kolísání či snížení tlaku v distribuční síti," uvedla Bártová.

Největším problémem budou podle Bártové zákaly vody vyvolané zvířením železitých usazenin v potrubí. "Vzhledem k tomu, že se těmto komplikacím není možné vyhnout, bude naše společnost zajišťovat intenzivní odkalování v postižených oblastech s pravidelnou kontrolou vodovodní sítě," uvedla Bártová.

Případné změny v kvalitě dodávané pitné vody mají odběratelé hlásit dispečinku Moravské vodárenské, který má telefonní číslo 585 536 238. "Pomůžou nám tak včas reagovat a rychleji odstraňovat vzniklé obtíže. Začátek prací je naplánován na úterý 6. dubna a předpokládáme, že provedenými opatřeními budou nežádoucí dopady této akce co nejmenší," dodala Bártová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto acho.charita.cz

Štítky služby, vodárny, voda, kvalita, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.