pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Doprava

Sníh na vozovce komplikuje dopravu na Šumpersku a Jesenicku

Silný vítr komplikuje dnes dopravu na Jesenicku. Na mnoha vozovkách se kvůli němu tvoří sněhové jazyky, správci silnic doporučují zvýšenou opatrnost.

Nový informační systém by měl zjednodušit dopravu a parkování v centru Přerova

Přerovská radnice hodlá pořídit do centra města nový informační systém. Systém by mapoval obsazenost zdejších parkovišť. Novinka zjednoduší pohyb a zdlouhavé parkování v centru.

AKTUÁLNĚ: Tah mezi Olomoucí a Přerovem ucpalo pět nehod, doprava je řízena kyvadlově

Mezi Olomoucí a Přerovem se dnes stalo celkem pět dopravních nehod. Na místě operují jak policisté, tak i hasiči a záhranáři. Silnice je ucpaná, doprava je řízena kyvadlově.

Olomoucký kraj zasypal sníh, silnice jsou s opatrností sjízdné

Až 15 centimetrů sněhu napadlo v noci v Olomouckém kraji, kde jsou dnes ráno všechny silnice sjízdné se zvýšenou opatrností.

O značce zákazu odbočení ze Šternberské na Tovéř ŘSD nic neví, někdo ji tam namontoval na vlastní pěst

Před týdnem jsme vás informovali o dopravní novince na tahu Olomouc – Šternberk. Na Facebooku Mětské policie ze Šternberka se totiž objevila informace, že se nově nesmí odbočit že Šternberské ve smeřu na Olomouc do Tovéře. Ředitelství silnic a...

Nehod v Olomouckém kraji loni přibylo, mrtvých je ale o pětinu méně

Počet dopravních nehod v Olomouckém kraji loni ve srovnání s rokem 2015 vzrostl o 241 na 4979, zemřelo při nich ale zhruba o pětinu méně lidí. Počet usmrcených se v roce 2016 meziročně snížil o 11 na čtyři desítky, řekl dnes novinářům náměstek...

AKTUALIZOVÁNO: V aleji mezi Olomoucí a Samotiškami narazila řidička do stromu, její stav je vážný

Dnes před třetí hodinou odpolední se stala v aleji mezi Olomoucí a Samotiškami dopravní nehoda, při níž osmatřicetiletá řidička narazila do stromu.

Průjezd pro záchranáře na dálnicích – okolní státy sladily pravidla. Česká republika se (zbytečně) vymyká

Koridor pro záchranáře snižuje dobu dojezdu na místo neštěstí až o 4 minuty, o 40 procent zvyšuje šanci vážně zraněných na přežití. Jak vytvořit záchranářskou uličku u nás a jaké zásady platí v zahraničí. Pravidla v ČR jsou na rozdíl od okolních...

Mezi Prostějovem a Nezamyslicemi nepojedou tři dny vlaky

Na důležité železniční trati z Prostějova do Nezamyslic bude v polovině ledna kvůli plánovaným opravám tři dny omezen provoz vlaků. Cestující budou vozit náhradní autobusy, stojí v oznámení Českých drah.

Řidiči, pozor! Ve směru od Šternberka nově nesmíte odbočit vlevo na Tovéř

Na hlavním tahu ze Šternberka do Olomouce se stala nepatrná, ale veledůležitá změna provozu – u Toveře už nesmíte směrem od Šternberka zatočit doleva a pokračovat do Tovéře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.