úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Doprava

Nosíte brýle? I takovou informaci musíte mít uvedenou v řidičském průkazu

Do řidičského průkazu je nutné uvést jakékoliv zdravotní omezení. Ať už se jedná o protézu, naslouchátko, nebo třeba brýle, je každý řidič povinen mít tuto informaci v průkazu pod harmonizovaným kódem zapsanou.

Uzavírka silnic u křižovatky na Lipenské postihne i autobusové linky

Od pátka 25.10. do neděle 27.10. bude na křižovatce z ulic Lipenská a Hamerská omezen provoz. Omezení se týká i autobusových linek 15 a 25. Důvodem uzavírky je částečná oprava křižovatky.

Řidič nadýchal v Olomouci ve dvě hodiny odpoledne přes tři promile, hrozí mu i vězení

Včera před druhou hodinou odpolední kontrolovali policisté v Olomouci, Hejčíne dvaatřicetiletého řidiče Seatu Ibiza. Nadýchal 3,1 promile alkoholu.

Pasažér nezaplatil taxikářce za cestu a ještě ji okradl o peníze a telefon

V pondělí večer byla v Prostějově okradena taxikářka. Pasažér jí v cíli řekl, že za cestu nezaplatí a ukradl jí 4 tisíce korun a telefon.

Kluk létal s dronem nad Šantovkou. Je podezřelý z překročení zákona o civilním letectví

Včera odpoledne přišel na služebnu olomoucké městské policie muž, který strážníkům oznámil, že když šel od Šantovky směrem k Tržnici, přistál před ním nečekaně u tramvajových kolejí dron.

Chvilková nepozornost řidiče zapříčinila nehodu tří vozidel na Brněnské ulici v Prostějově

V úterý 22. října po třetí hodině odpoledne došlo k dopravní nehodě tří vozidel v Brněnské ulici v Prostějově. Důvodem byla chvilková nepozornost.

Učitelka zastavila dopravu, aby odchytila zmateného ježka. Strážníkům ho přivezla na kole v dlani

Mladá paní učitelka v Přerově zachránila ježka, který pobíhal sem a tam po silnici v době hustého provozu. Ježka přivezla na kole strážníkům městské policie, kteří jej předali do záchranné stanice.

Řidiči jeli v mlze příliš rychle. Na dálnici narazili do odstaveného auta

Včera ráno došlo na dálnici D35 k nehodě, kdy dvě auta narazila do odstavené Škody Octavia. Celková škoda se vyšplhala na 180 tisíc korun.

Cyklista havaroval a skončil v nemocnici. Kolo přejela dodávka

Včera před třetí hodinou odpoledne došlo v křižovatce ulic Olomoucká a Fibichova v Držovicích k nehodě, při které byl zraněn cyklista.

Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném použití vám hrozí i pokuta

Mlhy v těchto dnech začínají být neoddělitelnými partnery řidičů na cestách. Společně s mlhou přichází věčné dilema, kdy správně zapínat mlhovky. A také, kdy je vypínat. Věděli jste, že za nesprávné použití světel můžete dostat od policistů...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.