pátek 10. dubna 2020 Darja

PŘEHLED: Uzavírka mostu na Masarykově třídě se blíží. Jaké změny nás čekají v hromadné dopravě?

Od pondělí 2. března čekají Olomoučany velké změny, co se dopravy týče. Zavře se totiž most na Masarykově ulici a s ním důležitá dopravní tepna v podobě Masarykovy třídy. Jaké změny nás čekají v městské hromadné dopravě?

V rámci realizace protipovodňových opatření bude prováděna rekonstrukce mostu přes řeku Moravu v ulici Masarykova. Stavební práce budou probíhat od března 2020 až do poloviny roku 2022. Během tohoto období bude probíhat i oprava tramvajové trati v ul. 8. května. Z důvodu postupně se měnících uzavírek bude docházet k několika změnám jízdních řádů, trasování linek a změnám v obsluze zastávek.

Od pondělí 2. 3. 2020 dochází z důvodu započetí stavebních prací k zahájení výluky tramvajového provozu v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Palackého/Náměstí Hrdinů a k zavedení objízdných tras některých autobusových linek. Tato část výluky bude trvat do soboty 14. 3. 2020.

Tramvajový provoz:

Tramvajová linka č. 1 – bude v provozu pouze v pracovní dny a vedena bude ve své trase dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Tramvajové linky č. 2 a 6 – nebudou provozovány.

Tramvajová linka č. 3 – bude vedena ze zastávky Trnkova pouze na zastávku Náměstí Hrdinů a zpět. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na jednotlivých zastávkách.

Tramvajová linka č. 4 – bude nahrazena linkou X4, která bude vedena v obou směrech přes Tržnici a Třídu Kosmonautů dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Tramvajové linky č. 5, 7 a U – budou vedenyve svých trasách dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Náhradní autobusová doprava

Náhradní doprava bude zajištěna výlukovými autobusy s označením X2, které budou vedeny po následující trase dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách:

Hlavní nádraží – u autobusového označníku C

Žižkovo náměstí– tramvajová zastávka

U Dómu – tramvajová zastávka

Náměstí Republiky – tramvajová zastávka

U Sv. Mořice – tramvajová zastávka

Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín

Mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo nám. bude linka X2 vedena obousměrně po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – Žižkovo nám.

Palackého – tramvajová zastávka směr U Sv. Mořice

U Sv. Mořice – tramvajová zastávka

Náměstí Republiky – tramvajová zastávka

U Dómu – tramvajová zastávka

Žižkovo náměstí – tramvajová zastávka

Hlavní nádraží – u autobusového označníku F

Linkou nebudou obsluhovány zastávky U Bystřičky a Fibichova.

Cestujícím bude umožněn vzájemný přestup na zastávkách Palackého a Hlavní nádraží.

Autobusový provoz:

Od pondělí 2. 3. 2020 dochází z důvodu uzavírky mostu přes řeku Moravu v ulici Masarykova ke změně trasování autobusových linek č. 11, 13, 50 a 52. Objízdná trasa linek 11 a 13 si vyžádá prodloužení jízdní doby. Linky budou provozovány dle výlukových jízdních řádů.

Linka č. 11

Spoje na konečnou zastávku Ladova budou vedeny ze zastávky Hlavní nádraží (označník G) na zastávku 17. listopadu po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – 17. listopadu

Spoje ze zastávky Na Střelnici budou vedeny ze zastávky 17. listopadu na zastávku Hlavní nádraží (označník D) po objízdné trase ulicemi 17. listopadu – Husova – Pasteurova – Jeremenkova – tř. Kosmonautů – komunikace kolem RCO – otočení na kruhovém objezdu – Jeremenkova

Linka č. 13

V pracovních dnech bude vedena mezi zastávkami Hlavní nádraží a 17. listopadu obousměrně po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – 17. listopadu.

Ve dnech pracovního klidu bude vedena mezi zastávkami Hlavní nádraží a U Teplárny obousměrně ulicemi Jeremenkova – tř. Kosmonautů – Vejdovského – Tovární – Holická. Zastávka Vejdovského směr Hlavní nádraží bude nahrazena stejnojmennou zastávkou pro linku č. 19. Linka bude obsluhovat zastávku Kosmonautů směr Šlechtitelů. Zastávky Envelopa a 17. listopadu nebudou ve dnech pracovního klidu obsluhovány.

Linky č. 50 a 52

Budou vedeny mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo nám. po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – Žižkovo nám. (linka č. 50 obousměrně)

Zastávky U Bystřičky nebudou obsluhovány.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Foto Jakub Wittka, DPMO

Štítky doprava, město, Olomouc, Masarykova, Most

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.