středa 8. dubna 2020 Ema

V Droždíně v místě nebezpečné křižovatky vystaví kruháč, loni zde náklaďák srazil školačku

V místě nepřehledné křižovatky v Olomouci-Droždíně vznikne v polovině roku kruhový objezd. Nové řešení křižovatky povede k vyšší bezpečnosti chodců a ke zklidnění dopravy. Uzavření smlouvy schválili olomoučtí radní.

Po vlně protestů obyvatelů Droždína, které se týkaly nebezpečné křižovatky ulic Pplk. Sochora, Gagarinova a U Cihelny schválili olomoučtí radní výstavbu nového kruhového objezdu, přechodů, chodníků, veřejného osvětlení a úpravu autobusové zastávky. Smlouvu o společném zadání na stavbu okružní křižovatky v Droždíně uzavírá statutární město olomou a Správa silnic Olomouckého kraje. 

„Aby stavba kruhového objezdu mohla probíhat ve spolupráci města a kraje, je třeba uzavřít smlouvu o společném zadávání veřejných zakázek. Upraví smluvní vztahy, práva a povinnosti obou zadavatelů,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. „Zatímco kraj bude jako vlastník komunikace řešit samotnou stavbu kruhového objezdu, město provede výstavbu přechodů, chodníků, veřejného osvětlení a úpravy autobusové zastávky,“ popsal primátor. 

Nová křižovatka vznikne přesně v místě, kde minulý rok na podzim nákladní auto srazilo nezletilou dívku. Stavba kruhového objezdu zvýší bezpečnost chodců a přispěje ke zklidnění dopravy. Doprava v této lokalitě totiž trápí zdejší obyvatele už delší dobu.

Psali jsme: Nákladní auto srazilo dívku v Droždíně. Do nemocnice ji ve vážném stavu transportoval vrtulník

„Droždín má tu nevýhodu, že je průjezdný a řidiči si tudy často zkracují cestu ve směru ze Šternberku na Olomouc. Je dobře, že se krajskému úřadu podařilo dotáhnout projekt na úpravu křižovatky do konce, stavba kruháče může brzy začít a my se k ní přidáme s výstavbou přechodu a nových chodníků,“ zdůraznil primátor Žbánek.

Psali jsme: Demonstranti v Droždíně blokovali silnici. Bojují tak za bezpečnější situaci pro chodce

Administraci veřejné zakázky na dodavatele stavby zajistí Správa a údržba silnic Olomouckého kraje. Cílem společného výběrového řízení je výběr dodavatele stavby. Samotné stavební práce by mohly začít v druhé polovině roku. Město má na úpravy vyčleněno 2,4 miliony korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto repro Youtube

Štítky Olomouc, Droždín, Stavba, Kruhový objezd

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.