neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Upínací pásy ležící na dálnici D46 poškodily sporťák a dva kamiony. Jednomu z nich prorazily nádrž

V pondělí krátce po půlnoci na 13. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov z dosud nezjištěného vozidla na komunikaci vypadlo několik upínacích pásů s ráčnami. Na ty postupně najely dva kamiony a jeden sportovní vůz. Všechna tři vozidla byla při kontaktu s předmětem ležícím na silnici poškozena.

Upínací pásy zůstaly ležet na komunikaci za mírným horizontem, takže překážka byla velmi špatně viditelná. Z toho důvodu postupně na pásy najel nejprve kamion s návěsem, za ním jedoucí sportovní automobil značky Nissan a další kamion s návěsem.

„Všechna tři vozidla byla při kontaktu s předmětem ležícím na silnici poškozena. U prvního kamionu došlo k proražení palivové nádrže a poškození pneumatiky návěsu, u Nissanu k poškození spodního krytu motoru a u druhého kamionu k poškození pneumatiky návěsu,“ popisuje policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Alkohol u řidičů kamionů i řidičky sportovního vozu policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

„Po dobu šetření a odklízení následků nehody byl provoz v místě sveden do jednoho jízdního pruhu. Plně zprůjezdněna byla komunikace až v ranních hodinách. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ dodal Kořínek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, dálnice, D46, vyškov, prostějov, kurtny, nádrž, kamion, nehoda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.