středa 12. srpna 2020 Klára

Přehled prázdninových dopravních uzavírek v Olomouci

Olomouc přes prázdniny čeká několik oprav silnic, se kterými budou spojeny také uzavírky. Opravy jsou v plánu na období července až srpna, kdy je ve městě snížená dopravní zátěž.

Od 7. 7. do 11. 8. 2020 bude z důvodu výstavby elektrifikace trati ČD Olomouc - Uničov uzavřena silnice II/448 ulice U Podjezdu. Průjezdná zůstane pouze pro autobusy IDSOK a DPMO. Ostatní provoz bude veden objízdnou trasou po ul. Pavlovická, Divišova, Hodolanská, Velkomoravská, Holická a Wittgensteinova v obou směrech. Investici realizuje SŽDC.

Od 13. 7. do 21. 8. 2020 bude uzavřena ulice Tř. Svobody ve směru od Tržnice v místě tramvajové zastávky na Náměstí Národních Hrdinů. Výjimku v průjezdu budou mít autobusy MHD. Důvodem je oprava tramvajového nástupního ostrůvku a dlažby přilehlé části komunikace.

Objízdná trasa bude vedena ulicemi Havlíčkova, Krapkova, Palackého pro směr do centra, pro směr Mohelnice Konice bude objízdná trasa vedena ul. Havlíčkovou, Wolkerovou, Štítného na ul. Foerstrovu. Ve směru k Tržnici bude provoz veden bez omezení. Opravu realizuje město Olomouc a je plánována tak, aby proběhla v době výluky tramvajového provozu na ul. 8. května.

Od 13. 7. do 19. 7. 2020 bude úplně uzavřena ul. Schweitzerova v úseku Polská - Ibsenova mimo bus IDSOK a DPMO. Důvodem uzavírky jsou práce na autobusové zastávce ve směru Povel. Objízdná trasa pro ostatní dopravu bude vedena ulicí Polská, Rooseveltova, Velkomoravská a Schweitzerova v obou směrech. Opravuje uskutečňuje město Olomouc.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Tisková zpráva | Foto Anna Skopalová

Štítky silnice, stavby, opravy, uzavírky, Olomouc, prázdniny, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.