středa 12. srpna 2020 Klára

Ve dvou místních částech Přerova jsou nové radary

Kvůli dopravním stavbám a souvisejícím objízdným trasám budou rychlost řidičů v místních částech Přerova Lověšicích a Dluhonicích hlídat dva nové radary. Radary, které budou na místě informovat řidiče o jejich rychlosti, budou u silnic po dobu plánovaných dopravních omezení v souvislosti se stavbou průtahu i rekonstrukcí dvou železničních podjezdů, sdělila mluvčí radnice Lenka Chalupová. Oba měřiče rychlosti si město pronajalo.

„Zařízení zobrazí registrační značku auta, které přesáhlo dovolenou rychlost, řidič tak dostane přímo na cestě rychlé upozornění, aby sundal nohu z plynu. A své výstupy bude mít i město. K dispozici dostaneme přehled o překročení rychlosti a statistické údaje o průjezdech aut. Nejde nám tady o represi, ale o bezpečnost," uvedl radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

O měřiče rychlosti požádali zástupce Přerova obyvatelé z těchto místních částí, kteří si stěžovali, že auta projíždějící jejich obcemi často překračují povolenou rychlost. „Dluhonice navíc v příštích dnech budou ještě více využívány jako objízdná trasa, a to v souvislosti s opravou železničních podjezdů, která byla právě zahájena. Proto jsem rád, že se nám podařilo zařízení instalovat ještě před vypuknutím největších omezení," dodal Navrátil.

Kromě těchto dvou zařízení má Přerov od podzimu roku 2018 radary také v místních částech Kozlovice a Lýsky, třetí zařízení je před Lověšicemi. Radary uvedlo město zkušebně do provozu v září 2018. V těchto případech nejde o informativní radary, přestupky registrují úředníci magistrátu, kteří řidiče za překročení rychlosti pokutují. Za necelé dva roky radary zachytily 40 365 přestupků a řidiči dostali pokuty za 29,4 milionu korun, dodala mluvčí radnice.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, automobilová, stavby, Přerov, radary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.