neděle 6. prosince 2020 Mikuláš

Bolt už působí i v Olomouci! Rozšíření alternativní taxislužby do dalších měst umožnila novela zákona

Alternativní automobilový přepravce Bolt dnes v Olomouci začal nabízet odvoz lidí auty. V předchozích týdnech začala společnost Bolt působit v Brně, Plzni, Ostravě a Kladně. Už několik let je pak její služba aktivní v Praze.

Firma Bolt v Olomouci od léta provozuje sdílené elektrokoloběžky. "Jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů jsme byli svědky silné poptávky po naší aplikaci. Cestující na ní oceňují zejména její spolehlivost a příjemné ceny, zatímco partnerští řidiči k nám nejen v současné době přicházejí kvůli vyšším výdělkům," uvedl šéf přepravní společnosti Jakub Dvořák.

Rozšíření alternativní taxisužby do dalších měst umožnila novela zákona

Dvořák uvedl, že Bolt ve všech městech spolupracuje výhradně s licencovanými řidiči. Rozšíření do dalších měst podle společnosti umožnila novela zákona, která vstoupila v platnost na začátku letošního července. Podle ministerstva dopravy novela srovnala podmínky pro klasické taxislužby s moderními aplikacemi.

Estonská společnost Bolt už v minulosti v několika českých krajských městech působila, několik měsíců roku 2018 fungovala v Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci a také v Ostravě. V závěru roku se však firma ze všech měst, s výjimkou Prahy, stáhla. Odůvodnila to systematickým pokutováním ze strany tamních úřadů a útoky konkurenčních služeb.

K fungování Boltu ovšem tehdy městský soud v Praze vydal také předběžné opatření, které zakazovalo jeho provoz při neplnění pravidel, zejména využíváním nelicencovaných řidičů.

V Česku působí v dalších městech několik alternativních taxislužeb

Bolt začal v Česku fungovat roce 2015, tehdy ještě pod názvem Taxify. V Praze podle zhruba rok starých údajů společnosti využívá aplikaci několik stovek aktivních řidičů. Kromě Boltu působí v Česku i další podobné služby, jako je americký Uber, který je v Praze a od letoška i v Brně, nebo česká aplikace Liftago, která funguje v deseti českých městech včetně Prahy, Brna nebo Ostravy.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, automobilová, služby, taxi, Olomouc, firmy, Bolt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.