sobota 6. března 2021 Miroslav

V Olomouckém kraji leží ve vyšších polohách rozbředlý sníh

Na silnicích ve vyšších polohách Olomouckého kraje leží i dnes po nočním sněžení rozbředlý sníh. Týká se to především Šumperska, tam pokrývá vedlejší cesty, opatrnost je nutná i na hlavním tahu přes Červenohorské sedlo. Na některých vozovkách ve vyšších polohách leží ujetá sněhová vrstva krytá inertním posypem, uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na Šumpersku leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření na silnicích druhých a třetích tříd, se zbytky rozbředlého sněhu je však potřeba počítat i na hlavních tazích. Silnice jsou všude sjízdné, jízdu může komplikovat mlha a sněžení, uvedli správci silnic. Sněhové přeháňky hlásili ráno i silničáři na Jesenicku, tam by již měly být všechny silnice mokré po chemickém ošetření. Opatrnost je nutná na vozovkách udržovaných inertním posypem, týká se to především Travné a Rejvízu.

Na Olomoucku je potřeba opatrnosti hlavně ve vyšších polohách oblasti Šternberku. Rozbředlý sníh tam již silničáři ráno odklidili, na inertních vozovkách leží od středních poloh nesouvislá vrstva sněhu krytá posypem. K obezřetnosti nabádají na Olomoucku správci silnic i na dálnici směrem na Mohelnici, je sice mokrá po chemickém ošetření, ale upozorňují na nárazový vítr a sněžení.

Na Přerovsku a Prostějovsku by měly být silnice sjízdné bez problémů, uvedlo ŘSD.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Michael Daněk

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.