úterý 20. dubna 2021 Marcela

V Přerově začala na hlavní tepně stavba okružní křižovatky

V Přerově začaly tento týden na jedné z hlavních dopravních tepen města přípravné práce na stavbu okružní křižovatky. Stavebníci ji budují na křižovatce u Lidlu, kudy prochází doprava ve směru na Olomouc i Lipník nad Bečvou. Stavba tak především v následujících měsících zkomplikuje už tak vytížený provoz na těchto tazích, ve směru z Lýsek je již doprava stažena do jednoho jízdního pruhu. Pracovat se začalo i na budování vnitřního průtahu městem, řekl přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Práce na křižovatce u Lidlu zatím podle Navrátila dopravu příliš nekomplikují. "Je to i díky vládním opatřením, kdy je pohyb omezen a na Přerovsku jsou prázdniny. Doprava je relativně klidná, extra kolony se zatím netvoří," uvedl Navrátil.

Stavba křižovatky začala již nyní, hlavní fáze je však naplánována po dokončení estakády v Předmostí, která odvede dopravu z problematického podjezdu pod železniční tratí na výpadovce směr Olomouc. Estakáda za 360 milionů korun se staví dva roky, dokončena by měla být v květnu. "Po spuštění estakády dojde v křižovatce u Lidlu k omezení dopravy a stavba poté poběží do konce září," doplnil radní.

Práce se rozjely na plno

V Přerově se již tento týden naplno rozběhly také práce na stavbě vnitřního průtahu města, takzvaného průpichu, v prostoru autobusového nádraží. Podle mluvčí radnice Lenky Chalupové jde o 826 metrů dlouhý úsek, který začne na křižovatce ulic Velké Novosady - Komenského - Kojetínská, protne areál někdejší firmy Juta, povede podél autobusového nádraží a na konci se napojí na stávající Tovární ulici. "Od úterka se zde začala již frézovat vozovka a práce jedou naplno," dodala.

Po dokončení stavby, které je plánováno na konec roku 2022, zde vznikne čtyřproudová komunikace, počítá se s úpravami křižovatek, které jsou v trase, postavena bude také 187 metrů dlouhá protihluková stěna. Město si od dopravních staveb slibuje, že přerovská doprava bude plynulejší, rychlejší a bezpečnější. "Stavba průpichu přijde na 189 milionů korun a Přerov se podílí částkou 22 milionů. Z rozpočtu města se bude platit například komunikace pro pěší a cyklisty, nebo nové světelné signalizační zařízení, které zajistí zelenou vlnu, kterou známe i z jiných měst," dodal radní Navrátil.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, stavby, automobilová, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.