čtvrtek 13. května 2021 Servác

Křižovatka u hřbitova v Olomouci bude díky rekonstrukci bezpečnější

Vyšší bezpečnost automobilového provozu na málo přehledné křižovatce ulic Neředínská a třída Míru nedaleko ústředního hřbitova v Olomouci zajistí rozsáhlá rekonstrukce, která začne v pondělí. Křižovatka bude mít díky úpravám semafory, které nyní postrádá. Vybudovány budou také odbočovací pruhy a přechody pro chodce.

Rekonstrukce přijde na 15 milionů korun. Stavební práce zkomplikují až do začátku listopadu automobilovou dopravu v této části Olomouce.

"Smyslem stavebních úprav je zvýšení bezpečnosti veškerého provozu a lepší přehlednost pro řidiče i chodce. Křižovatku totiž protínají tramvajové koleje, blízko je ostrůvek pro zastávku a navíc do křižovatky ještě zasahuje odbočka s vjezdem k areálu ústředního hřbitova v Neředíně. Současný stav tak bohužel vytváří dost problematické dopravní situace. Je proto jasné, že nové úpravy přinesou výrazné zlepšení," uvedl primátor Olomouce Miroslav Žbánek (ANO).

Nové odbočovací pruhy zajistí hlavně větší přehlednost dopravy a vyšší bezpečnost provozu na křižovatce.

"Každoročně vyhodnocujeme stav a nebezpečnost jednotlivých křižovatek ve městě. A tato patří k těm z nejnebezpečnějších. Nově zde budou instalované i semafory. V rámci stavebních úprav dojde ke zkrácení nástupního ostrůvku tramvaje a převedení cyklostezky přes třídu Míru," podotkl primátorův náměstek Martin Major (ODS).

Novými trasami povedou po úpravách chodníky, součástí stavby je i úprava veřejného osvětlení a přeložky inženýrských sítí. "Překládat se budou optické kabely, trakční sloupy i vodovod," dodal Major, podle kterého by část nákladů na rekonstrukci křižovatky měla pokrýt dotace.

"Na úpravu křižovatky jsme podali žádost o příspěvek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 7,8 milionů korun," dodal Major, podle kterého se omezení v dopravě budou měnit v závislosti na harmonogramu stavebních prací.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, křižovatky, hřbitov, bezpečnost, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.