neděle 13. června 2021 Antonín

Silnici u Hanušovic se po sesuvu půdy podařilo opravit v rekordním čase

Už v pondělí bude obnoven provoz na silnici II/369 u Hanušovic na Šumpersku, která byla po sesuvu půdy z poloviny února uzavřena a řidiči museli jezdit po objízdné trase. Provizorní oprava této důležité silniční tepny do Jeseníků stála zhruba tři miliony korun.

Provizorně opravená silnice u Hanušovic bude zatím průjezdná jedním pruhem, obousměrný provoz budou řídit semafory.

"Dobrou zprávou je, že se i navzdory nepříliš příznivému počasí podařilo práce dokončit s třítýdenním předstihem. Správa silnic připravila tuto investiční akci i s ohledem na důležitost komunikace v rekordním čase," uvedl náměstek hejtmana Michal Zácha (ODS). Průjezd ani nebude omezen tonáží.

Olomoucký kraj připravuje důkladnou opravu této poškozené části hlavního silničního tahu. Podle Záchy bude technologicky náročná, jelikož počítá s vybudováním úplně nové části komunikace a zajištěním svahu nad silnicí i sousedního koryta řeky.

Poruchy na vozovce nedaleko Hanušovic zjistili silničáři počátkem února, následný sesuv krajnice podle Záchy urychlily vysoké teploty, tání sněhu a nadměrné zatížení vozovky nákladními auty.

Kritické místo na silnici u Hanušovic od poloviny února ohraničuje zákazová značka. Objížďka je do neděle vyznačena dopravním značením.

Opravy sesunuté silnice u Hanušovic budou trvat do konce června

Do konce června musí řidiči počkat na dokončení oprav silnice u Hanušovic na Šumpersku, která je od poloviny února kvůli sesuvu půdy zavřená. Motoristé nyní část důležité dopravní tepny Jeseníků musí objíždět. Provizorní oprava vozovky bude stát...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky silnice, sesuv, Hanušovice, oprava, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.