čtvrtek 29. července 2021 Marta

Doprava

Rekonstrukce depa za miliardu. České dráhy vybudují v Olomouci moderní servisní zázemí

Nové centrum pro údržbu pro vlaků v regionu vybuduje v Olomouci národní dopravce České dráhy. Rekonstrukce zázemí pro údržbu železničních vozidel má začít už příští rok, hodnota investice přesáhne jednu miliardu korun.

Desítka zásahů kvůli bouřce. U Hranic evakuovali hasiči cestující z vlaku

Následky večerní bouřky v Olomouckém kraji zaměstnaly hasiče zejména na Hranicku a Olomoucku. V souvislosti se středečními bouřemi evidují okolo deseti událostí. Řešit museli popadané stromy, zatopené zahradnictví i evakuaci cestujících z vlaku.

Nadjezd nad železniční tratí v Dluhonicích se otevřel motoristům

Lidem, kteří se potřebují dostat z Dluhonic do Přerova, začal sloužit nový nadjezd nad frekventovanou železniční tratí. Řidiči, cyklisté, ale i chodci doposud museli zdolávat nebezpečný železniční přejezd.

Z Kamenné do Rohle na Šumpersku se lidé dostanou po nové silnici

Lidé z obcí Kamenná a Rohle na Šumpersku se mohou těšit z nové silnice. Opravy, které souvisely s budováním kanalizace, skončily před pár dny. Investice přesáhla 40 milionů korun.

Krátkodobá uzavírka na ulici Střední Novosadská zkomplikuje dopravu v Olomouci. Od úterý do konce týdne budou probíhat stavební práce v úrovni železničního přejezdu a pro silnici směřující na Tovačov to znamená úplnou uzavírku. Výluka na...

Začíná oprava sjezdů na dálnici na Mohelnici. Potrvá až do poloviny října

Ode dneška začíná oprava sjezdů na dálnici D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí. Řidiči se musí připravit na komplikace a objížďky. Jednotlivé opravy budou probíhat až do poloviny října letošního roku.

U Pňovic zemřel osmasedmdesátiletý cyklista poté, co nedal přednost osobnímu autu

Na křižovatce u Pňovic na Olomoucku zemřel v sobotu večer osmasedmdesátiletý cyklista poté, co ho srazil devětadvacetiletý řidič osobního auta. Cyklista nedal vozidlu přednost. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.

Jeseníky a Rychlebské hory mají dalších deset nabíječek pro elektrokola

Další desítka nabíjecích stanic pro elektrokola přibyla v nejvyšších moravskoslezských horách Jeseníkách a v Rychlebských horách. Jedna z nabíječek je ve městě Javorník. Investice vysoko přesáhla půl milionu korun.

Z Předmostí povedou do Přerova dvě nové cyklostezky. Jedna protne rušnou silnici

Obyvatelé místní části Předmostí budou moci již v brzké době využít dvě nové cyklostezky. Obě směřují do Přerova. První, která milovníky kol bezpečně převede přes frekventovanou silnici u Emosu, povede ze Sportovní ulice k lužnímu lesu Žebračka,...

Sdílení kol a koloběžek přináší problémy. Plné stojany, nebezpečná jízda, odhozené koloběžky

Překotný rozvoj sdílených elektrických koloběžek a kol v některých městech v kraji přináší první problémy. Cyklisté si stěžují, že například u nákupních center často nejsou volné stojany pro normální kola, a lidé také upozorňují na to, že...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.