neděle 26. září 2021 Andrea

Práce u přejezdu na Nových Sadech obousměrně uzavřou silnici z Olomouce na Tovačov

, aktualizováno 27. července 2021, 11:00

Krátkodobá uzavírka na ulici Střední Novosadská zkomplikuje dopravu v Olomouci. Od úterý do konce týdne budou probíhat stavební práce v úrovni železničního přejezdu a pro silnici směřující na Tovačov to znamená úplnou uzavírku. Výluka na železnici současně nepustí vlaky na Prostějov a Nezamyslice.

„Z důvodu opravy nástupišť dojde k úplné uzavírce silnice II/435 ulice Střední Novosadská v místě železničního přejezdu P7598 v Olomouci,“ informuje web integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje o omezení, které bude trvat od 27. do 30. července. Dopravu na Nových sadech už několik měsíců navíc komplikuje výstavba tramvajové trati.

Stavební práce v blízkosti přejezdu proběhnou v režii Správy železnic. Stanice Nové Sady a Nemilany projdou rekonstrukcí. "Na zastávce Olomouc Nové Sady je krom samotného nástupiště nezbytné upravit také polohu stávající koleje, opravné práce přitom budou zasahovat i do oblasti železničního přejezdu. Proto je nutné ho na nezbytně nutnou dobu uzavřít a provést potřebnou opravu. Jsme si vědomi frekvence silničního provozu na tomto přejezdu, práce tak budou prováděny v nejkratší možné době," říká mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Stavební práce na přejezdu přinesou také výluku na železnici. Místo vlaků ČD odbaví trasu na Prostějov a Nezamyslice náhradní autobusová doprava, a to až do 11. srpna. "Nově budou nástupiště na obou zastávkách bezbariérově přístupná, jejich nová výška 550 mm nad kolejnicí zajistí pohodlný nástup do vlaků. Vybavena budou novým přístřeškem a mobiliářem," okomentovala plánované vylepšení zastávek Friebová.

Řidiči se tak tento týden budou muset vydat na objízdné trasy. Změny se dotknou i autobusů, které přes přejezd také neprojedou. Linka číslo 14 Dopravního podniku města Olomouce bude jezdit jednosměrně z města přes zastávky Povel, škola a U Kapličky, zastávka Nové Sady bude nově konečnou. Odtud pak autobus městské hromadné dopravy vyrazí přes zastávky U Rybářského stavu a Trnkova zpět na Náměstí Hrdinů.

S objížďkami musejí počítat také lidé cestující linkami z okolních obcí, IDSOK informuje o změnách, které se dotknou spoje 920500 na trase Kojetín – Tovačov – Olomouc. Autobusy se uzavřenému úseku vyhnou přes ulice Šlechtitelů a Holická.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Tomáš Kašpařík - mapy.cz

Štítky Doprava, uzavírka, přejezd, Správa železnic, objížďka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.