neděle 26. září 2021 Andrea

Nadjezd nad železniční tratí v Dluhonicích se otevřel motoristům

Lidem, kteří se potřebují dostat z Dluhonic do Přerova, začal sloužit nový nadjezd nad frekventovanou železniční tratí. Řidiči, cyklisté, ale i chodci doposud museli zdolávat nebezpečný železniční přejezd.

Nový nadjezd je součástí rozsáhlé rekonstrukce celého železničního uzlu, která přijde na 3,8 miliardy korun a potrvá do konce příštího roku. Lidé, kteří se potřebovali dostat z Dluhonic do Přerova, doposud museli zdolávat nebezpečný železniční přejezd.

"Po nadjezdu už začaly jezdit také spoje městských autobusových linek, které obsluhují místní část Dluhonice. Tam se po dobu uzavírky a v průběhu stavby nadjezdu autobusy nedostaly,“ uvedl radní města Přerova pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Obyvatelé Dluhonic se kromě nového nadjezdu mohou těšit také na další investice. Jako kompenzaci za chystanou stavbu dálnice D1 v blízkosti tamních domů dostane místní část od Olomouckého kraje dotaci 5,9 milionu korun.

Z peněz bude financována rekonstrukce kulturního domu v Dluhonicích a také výkup pozemků pro připravovanou cyklostezku.

Na rozhodnutí kraje ohledně D1 u Přerova byly opět podány žaloby

Na rozhodnutí olomouckého krajského úřadu, který znovu potvrdil změnu územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku dálnice D1 u Přerova, byly opět podány žaloby. Verdikt hejtmanství napadly u soudu spolky Voda z Tetčic, Krajina Dluhonice, Děti...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky nadjezd, železnice, přejezd, bezpečnost, Dluhonice, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.