neděle 26. září 2021 Andrea

Ze dvou autobusových zastávek v Přerově konečně zmizel vymletý asfalt

Díry v asfaltu, ze kterých se rozstřikovaly voda a bláto, když přijížděl autobus, konečně zmizely ze dvou zastávek v Bayerově ulici v Přerově. Na opravy dalo město čtvrt milionu korun.

„Nejdříve byl odfrézován stávající povrch, poté proběhal oprava silniční přídlažby. Nakonec byl položen nový asfaltový povrch,“ uvedl radní Přerova Michal Zácha (ODS).

Cestujících se opravy nedotkly. Po celý týden, kdy probíhaly, autobusy zastavovaly v blízkosti rekonstruovaných zastávek.

V Přerově a jeho místních částech se v současnosti nachází 73 autobusových zastávek. Například stanice pro cestující v ulici 9. května byla až do letošního jara pouze z vybetonovaného plácku s označníkem, před pár týdny tam vzniklo nástupiště s přístřeškem. V tomto případě byla inevstice 618 tisíc korun.

Drobnou opravou povrchu za 24 tisíc prošla i zastávka na třídě gen. Janouška. V rámci údržby město ještě letos připravuje také menší opravy zastávek v místních částech Penčice a Žeravice.

Z Předmostí povedou do Přerova dvě nové cyklostezky. Jedna protne rušnou silnici

Obyvatelé místní části Předmostí budou moci již v brzké době využít dvě nové cyklostezky. Obě směřují do Přerova. První, která milovníky kol bezpečně převede přes frekventovanou silnici u Emosu, povede ze Sportovní ulice k lužnímu lesu Žebračka,...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky zastávka, autobus, MHD, oprava, asfalt, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.