pondělí 4. července 2022 Prokop

Výstavba Palačovské spojky je na spadnutí. Řidiči na Hranicku si oddychnou

Dlouho očekávaná Palačovská spojka, která z Hranic odvede tranzitní dopravu, by se mohla začít stavět už příští rok. Letos na podzim by se mělo uskutečnit výběrové řízení na stavební firmu, v půlce příštího roku odstartuje stavba a v roce 2025 by důležitá komunikace už měla být v provozu.

„Podle informací Ředitelství silnic a dálnic bylo vykoupeno již téměř 99 procent pozemků. Výkupy byly zahájeny v roce 2016 a v únoru bylo 2019 na stavbu vydáno souhlasné závazné stanovisko EIA, takže mohou pokračovat další správní řízení a rozhodnutí,“ uvedl tiskový mluvčí města Hranice Petr Bakovský

Jedná se o pět kilometrů dlouhou čtyřproudovou silnici. „Palačovská spojka má pro Hranice mimořádnou důležitost, protože odvede tranzitní dopravu, která vede přes Hranice po silnici I/35 směrem na Valašské Meziříčí a Slovensko. Spolu se severovýchodním obchvatem jsou pro město nejdůležitějšími dopravními stavbami,“ dodal mluvčí.

Stavba se skládá ze dvou částí. Nová silnice povede na trase Lešná – Palačov a na tuto silnici má navázat rekonstrukce silnice D48 Dub – Palačov. Součástí stavby budou také protihlukové stěny nebo úprava okolních cest. Předpokládaná cena je 3,2 miliardy korun bez DPH.

Podle senátorky za Přerovsko Jitky Seitlové (KDU-ČSL) však ještě není zcela vyhráno. „Byla jsem ubezpečena, že pro zahájení stavby je vše připraveno. Rozhodujícím bude uvolnění financí ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Dalším odložením výstavby by se vše značně prodražilo. Hlavní ale je nepřijatelné prodlužování bezpečnostních rizik z průjezdu tranzitní dopravy po naprosto nevyhovujících komunikací,“ sdělila senátorka.

Stavba nového úseku dálnice u Bělotína začala. Zvýší bezpečnost

Na hlavním silničním tahu mezi Bělotínem na Přerovsku a Novým Jičínem dnes byla zahájena stavba první etapy nového úseku dálnice D48, která vznikne rekonstrukcí stávající silnice. Přestavba více než třináctikilometrového úseku bude probíhat za...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky silnice, Palačovská spojka, doprava, ŘSD, Hranice, senátorka, Hranice, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.