středa 29. září 2021 Michal

Vandal již dvakrát poničil drahé LED osvětlení na nové cyklolávce do Smržic

Za měsíc provozu nové lávky pro cyklisty směrem z Prostějova do Smržic neznámý vandal již dvakrát poničil bezpečnostní LED osvětlení. Město případ předalo policii a na most instalovalo kameru. Škoda je téměř 100 tisíc korun.

"Měsíc po otevření cyklostezky z Prostějova do Smržic došlo již dvakrát ze strany neznámého vandala k poškození LED osvětlení na mostní lávce. A já se ptám, co je to za člověka. Ničí dílo, které v noci chrání cyklisty při jízdě na mostu. Kus utržené pásky s LED diodami či poškozené konektory s kabely nejsou naprosto k ničemu," zlobil se náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal (ANO).

Město již na most instalovalo nenápadnou kameru napojenou na městský kamerový systém a vyzvalo veřejnost, pokud by někdo měl o vandalovi nějaké informace, ať informuje prostějovský magistrát nebo policii. 

"Bohužel musím říci, že pokud se bude situace opakovat, budeme nuceni uvažovat o případné demontáži osvětlení. Oprava bude stát téměř 100 tisíc korun. To je mnohonásobně více, než hranice pro kvalifikaci trestného činu poškozování cizí věci," varoval náměstek.

Most pro cyklisty je součástí frekventované stezky z Prostějova do Smržic a vede nad budovaným severním obchvatem Prostějova. Lávka začala cyklistům sloužit v červenci.  

Severní obchvat bude možná otevřený už letos

Samotná stavba severního obchvatu běží bez problémů. Úsek od Olomoucké ulice až po odbočku na Smržice bude uveden do zkušebního provozu již na začátku září stejně jako nová okružní křižovatka ve směru na Kostelec na Hané. Odbočka na Smržice však zatím fungovat nebude.

Podle náměstka Rozehnala existuje dokonce šance, že celý severní obchvat začne řidičům sloužit už letos. "Předpoklad dokončení mostu a zprovoznění celého obchvatu je do 31. 12. 2021, což je oproti termínu na jaře příštího roku pozitivní zpráva," podotkl náměstek.

Cyklostezka z Prostějova do Smržic se znovuotevře v červenci. Lávka už stojí

Hojně využívaná cyklostezka, která spojuje Prostějov a Smržice, byla v poslední době kvůli stavbě severního obchvatu zavřená. Stavbaři nyní dokončili lávku přes obchvat a na stezku se vrhli cyklisté. Oficiálně otevřená však bude až na začátku...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Miloslav Modl

Štítky cyklostezka, lávka, LED, vandal, policie, Smržice, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.