sobota 28. května 2022 Vilém

Nechoďte za limit, varovali policisté a odborníci motorkáře na Červenohorském sedle

Cenné rady, ukázky pro bezpečnost, ale i kontroly a pokuty. Červenohorské sedlo na Jesenicku je díky serpentinám a kvalitní silnici vyhledávaným cílem motorkářů. Ne všichni tam ale dodržují pravidla a při riskantních jízdách zde dochází i ke smrtelným nehodám. Důležité zásady přiblížily řidičům dopravně-bezpečnostní projekty Policie ČR, Besipu a závodníka se zkušenostmi z MotoGP Lukáše Peška.

Problémy s motorkáři řeší policisté na Červenohorském sedle dlouhodobě. Do oblasti míří za dobrodružstvím jezdci z Česka, Polska i Maďarska. Policisté a dopravní experti apelovali o víkendu na bezpečný styl jízdy. Své poznatky přidal také zkušený instruktor a motocyklový závodník Lukáš Pešek, který je tváří bezpečnostní kampaně Nechoď za svůj LIMIT.

Policisté se během akce zaměřili také na kontroly projíždějících řidičů. Na místě odhalili 41 přestupků, z toho 28 u motorkářů. „Ti neměli své stroje v dobrém technickém stavu, nerespektovali dopravní značení, překračovali povolenou rychlost nebo u sebe neměli všechny potřebné doklady. Bohužel se našli i tací, kteří na svůj stroj, či za volant usedli pod vlivem alkoholu či drog. Jednomu motorkáři policisté museli také udělit pětitisícovou kauci za jízdu jen s polovinou registrační značky,“ objasnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Koordinátor BESIPu Miroslav Charouz prezentoval například použití vesty pro motorkáře s airbagem. Poučení poskytl také projíždějícím cyklistům, pro které je horský průsmyk náročnou a oblíbenou výzvou. „Akce je určitým vyvrcholením bezpečnostních kampaní. Motorkáři by neměli jezdit za svůj limit. Dodržujte pravidla, věnujte se správnému vedení stroje i správnému oblečení. Buďte ohleduplní jeden vůči druhému,“ zdůraznil Miroslav Charouz.

Pro silnici na Červenohorské sedlo se v budoucnu rýsuje možnost zklidnění řidičů se závodnickým stylem jízdy. Rada města Šumperku schválila umístění radarů pro úsekové měření rychlosti ze směru od Koutů nad Desnou. Návrh musí ještě projít zastupitelstvem města. Podle Ředitelství silnic a dálnic by měření rychlosti mohlo být i v opačném směru od Bělé pod Pradědem.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Bezpečnost, doprava, motorkáři, radar, měření rychlosti, Jeseníky, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Folta

U motorek je radar na nic. Bere vozidlo zepředu a tam nemá motorka SPZ.

středa, 25. srpna 2021, 11:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.