pondělí 18. října 2021 Lukáš

Na Šumpersku hořel autobus s dětmi. Všechny se ve zdraví dostaly ven

Hasiči dnes před polednem likvidovali požár autobusu s přívěsem na kola poblíž Mírova na Šumpersku. Požár se rozšířil i do prostor pro pasažéry. V autobuse byly čtyři desítky cestujících, převážně dětí. Všichni se ve zdraví dostali ven. Cestující z místa přepravil evakuační hasičský autobus.

"K místu ihned vyrazila jednotka z profesionální stanice v Zábřehu a jednotky dobrovolných hasičů z Mohelnice a Loštic. Při požáru došlo k výraznému rozšíření i do prostor pro cestující. Naštěstí se všichni včas dostali do bezpečí. Celkově v autobusu cestovalo 41 cestujících, převážně děti, a řidič," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Škoda je 150 tisíc korun. Další škody způsobil požár na přívěsu za autobusem a převážených kolech v částce 250 tisíc korun. "Bohužel došlo ke škodám i na osobních věcech v autobusu," dodal mluvčí. Hasiči také likvidovali uniklé provozní kapaliny.

Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada s následný požárem v motorové části vozidla.

V bytě hořela digestoř, v rodinném domě matrace. Příčinou byla nedbalost

Dva požáry menšího rozsahu v bytových domech v Olomouci a jeden na Prostějovsku řešili v uplynulých dnech hasiči. Ve všech třech případech byla příčinou nedbalost. Díky pohotové reakci souseda a rychlým zásahům hasičů se plameny nerozšířily a...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor

Štítky požár, autobus, hasiči, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.