pondělí 25. října 2021 Beáta

Závory u sportovní haly. Univerzita chce zlepšit systém parkování

Desítky neplacených parkovacích míst v širším centru Olomouce se nově ocitnou za vjezdovými závorami. Parkoviště u Sportovní haly Univerzity Palackého bude fungovat v pozměněném režimu, o jeho přesné podobě budou ještě zástupci vysoké školy jednat. Plochu využívají řidiči k odstavení aut během návštěvy úřadu či fotbalových zápasů prvoligové Sigmy.

Univerzitní sportovní hala zahrnuje nejen dvě hrací plochy například pro volejbal, basketbal nebo futsal, ale také posilovnu, učebny a další prostory. Podle mluvčího UP Egona Havrlanta je parkoviště určeno primárně pro zaměstnance a studenty univerzity. „Parkoviště ve značné míře využívali lidé bydlící a pracující v okolí haly, případně klienti úřadů a služeb v blízkosti haly. Mnohdy tam svá auta odstavili i dlouhodobě, což ovšem vedlo ke značnému snížení kapacity,“ uvedl Havrlant a dodal: „Zaměstnanci pak museli hledat parkování v okolí, což zase nelibě nesli obyvatelé přilehlé zástavby.“

Komise městské části Lazce zatím neeviduje podněty k plánované změně systému parkování na ploše mezi Androvým stadionem a prodejnou Lidl. „Nemám k tomu žádné informace. Komise žádný tlak od veřejnosti nezaznamenala, ani že by se na to někdo ptal,“ prohlásil předseda KMČ Lazce Radim Schubert.

Univerzita Palackého doufá v nastavení spravedlivějších podmínek. Zda bude parkoviště i nadále přístupné veřejnosti, zatím není jasné. „V tuto chvíli ještě není přesně stanovený režim, v jakém bude parkovací plocha po dokončení úprav fungovat. Není tedy ještě rozhodnuto, zda a za jakých podmínek bude moci plochu případně využívat i veřejnost,“ tvrdí Egon Havrlant s tím, že na místě stále probíhají stavební úpravy, které by firma měla dokončit v průběhu října.

Olomouc chystá nový systém parkování. Výrazně víc zaplatí přespolní a majitelé druhého auta

Olomoucká radnice připravuje nový systém parkování, který bude pro řadu řidičů znamenat výrazné zdražení. Město hodlá rozšířit stávající zóny a zpoplatnit tisíce parkovacích míst. Přespolní řidiči za roční kartu zaplatí dvanáct tisíc korun....

Rozsáhlá změna parkovací politiky je v Olomouci aktuálně rezonujícím tématem, v případě zpoplatnění parkování v okolních ulicích by univerzitní plocha bez závor byla v budoucnu vyhledávanou lokalitou nedaleko centra. Nyní je ale situace v této oblasti kromě velkých sportovních akcí poměrně klidná. „Sídliště je od haly už relativně daleko, není to asi tak exponovaná lokalita. V okolí jsou rodinné domy, naproti je bytový dům, který možná mohl tuto plochu využívat. V následujících měsících zjistíme, jaký režim zde bude fungovat,“ uvažoval Radim Schubert z Komise městské části Lazce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Parkování, doprava, Univerzita Palackého, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.