úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Řidiči, pozor na rychlost! Na třech místech v Prostějově začaly fungovat radary

Řidiči, kteří projíždějí Prostějovem, by si ode dneška měli dávat velký pozor na ručičku tachometru. Na třech frekventovaných místech začaly rychlost aut měřit radary. Radnice tvrdí, že je to kvůli bezpečnosti. Zkušební měření nedávno zachytilo šílence, který se městem řítil rychlostí 130 kilometrů za hodinu.

Radary v Prostějově fungují v ulici Dolní, Olomoucká a Brněnská, kudy denně projedou tisíce aut. 

"To jsou nejbolavější místa v Prostějově. Ve zkušebním provozu zde byla naměřena rychlost 130 kilometrů v hodině a v Brněnské ulici jelo auto s vozíkem osmdesátkou. To je informace pro ty, kteří mají pocit, že to děláme pro peníze z vybraných pokut. Není to pravda. Někteří řidiči jezdí jako šílenci, děláme to pro zvýšení bezpečnosti," prohlásila náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková (ČSSD), která má na starosti dopravu.

Do budoucna města chystá ještě radary na Vápenici v centru města a v ulici Vrahovická poté, až bude dokončená její oprava. 

V minulosti se již Prostějov jednou rychlost aut pokoušel měřit ve spolupráci se soukromou firmou, která dostávala peníze z vybraných pokut. Úřady však celý projekt zastavily, protože byl protizákonný.

"Tentokrát je všechno v pořádku. Měření včetně vyhodnocení dělá městská policie," ubezpečila Rašková.  

Investice do měření rychlosti byla kolem 3 milionů korun. "Vzhledem k tomu, že jde o životy lidí, je to opravdu zanedbatelná částka. A pozor, radary měří v obou směrech," upozornila náměstkyně.

Rychlost řidičů na Červenohorském sedle by mohly měřit automatické radary

Rychlost řidičů mířících přes Červenohorské sedlo by mohly od příštího roku střežit mobilní radary. Na úsek spojený s řadou tragických nehod je zvažuje nainstalovat Ředitelství silnic a dálnic. Možnost umístění radarů už řeší také radnice v...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky radary, rychlost, měření, pokuta, ulice, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.