středa 8. prosince 2021 Květoslava

Mezi centrem Olomouce a Neředínem nepojedou až do příští středy tramvaje

Lidé, kteří v Olomouci jezdí tramvají do Neředína, se musí připravit na komplikace. Od zítřka až do příští středy nebudou kvůli opravě křižovatky jezdit z centra Olomouce do Neředína tramvaje. Výluka se týká úseku mezi zastávkami Palackého a Neředín-krematorium, kde budou místo tramvají jezdit autobusy s označením X.

Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová uvedla, že výluka bude trvat od pondělí 18. října do středy 27. října.

Po dobu výluky nebude provozována tramvajová linka číslo sedm. Linka U pojede pouze v úseku mezi stanicemi Nová Ulice a Náměstí Hrdinů podle výlukových jízdních řádů. Línka číslo jedna pojede podle výlukových jízdních řádů a línky číslo tři, X4 a pět pojedou podle platných jízdních řád.

Sýkorová upozornila na to, že přestup cestujících mezi výlukovou autobusovou linkou X a tramvajovými linkami bude umožněn na zastávkách Náměstí Hrdinů, Okresní soud a Tržnice.

Stavba tramvajové trati na Nové Sady uzavře další ulice. U supermarketu vznikne provizorní parkoviště

Stavba tramvajové trati na Nové Sady v Olomouci pokročila k poslední uzavírce páteřní Zikovy ulice. Mění se proto dopravní režim, u supermarketu Albert mimo jiné vznikne nové provizorní parkoviště pro zdejší obyvatele. Přes kilometr dlouhá trať...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dopravní podnik města Olomouce

Štítky tramvaj, MHD, výluka, Neředín, centrum, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.