středa 8. prosince 2021 Květoslava

Nová okružní křižovatka v Mohelnici ulehčí dopravě na vytíženém obchvatu

Nový kruhový objezd začal v těchto dnech sloužit řidičům v Mohelnici na Šumpersku. Okružní křižovatka za osmadvacet milionů korun značně ulehčí dopravě, spojuje cestu od Moravičan se silnicí do centra města a s jeho obchvatem.

"Kromě samotné kruhové křižovatky došlo také k rekonstrukci části navazujících vozovek. Nový kruháč přispěje k bezpečnosti a plynulosti dopravy na jinak velmi vytížené silnici," uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Michal Zácha (ODS).

Mohelnická radnice využila stavební práce a u křižovatky vybudovala například napojení na cyklostezku, pro chodce postavila přechodové ostrůvky a zaplatila projektovou dokumentaci.

Správa silnic Olomouckého kraje do stavby investovala 21 milionů korun, Mohelnice dala ze svého rozpočtu zhruba 7 milionů korun.

V Olomouckém kraji hejtmanství v nedávné době opravilo také úseky silnic v Mezicích, mezi Bělou pod Pradědem a Domašovem a v Rudě nad Moravou.

Přípravy D35 u Mohelnice pokračují. V provozu má být za 7 let

Další krůček k budoucímu zmírnění dopravní zátěže na Mohelnickém kopci provedlo Ředitelství silnic a dálnic. Dopravě mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí má za několik let ulevit další úsek dálnice D35, ředitelství silnic a dálnic nechává...

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky kruhová křižovatka, doprava, Olomoucký kraj, Mohelnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.