středa 8. prosince 2021 Květoslava

Rychlík Slovácký expres srazil mezi Říkovicemi a Hulínem člověka, srážku nepřežil

Rychlík srazil dnes dopoledne mezi Říkovicemi na Přerovsku a Hulínem na Kroměřížsku člověka, který srážku nepřežil. Šlo o Slovácký expres z Prahy do Luhačovic. Provoz byl na půl hodiny úplně zastaven, poté vlaky jezdily po jedné koleji.

Nehoda se stala okolo 10. hodiny dnes dopoledne. Člověka pohybujícího se v kolejišti srazil rychlík Slovácký expres, který směřoval z Prahy do Luhačovic na Zlínsku. "Bylo to v prostoru veřejnosti nepřístupném," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Asi za půl hodiny se podle Českých drah podařilo obnovit provoz po jedné traťové koleji ze dvou, v místě omezení bylo zpoždění vlaků pět až 15 minut. K plnému obnovení provozu došlo po poledni.

Případ bude vyšetřovat drážní inspekce a policie. K žádnému dalšímu zranění podle dostupných informací při nehodě nedošlo. 

Na železničním přejezdu v Prostějově se dnes odpoledne srazil osobní vlak s osobním autem. Při nehodě byli zranění dva lidé. Mezi stanicemi Prostějov-hlavní nádraží a Prostějov-místní nádraží kvůli nehodě nejezdily vlaky, zajištěna byla náhradní...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky vlak, srážka, úmrtí, nehoda, Ríkovice, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.