středa 8. prosince 2021 Květoslava

Mladík jel v serpentinách z Červenohorského sedla příliš rychle. Naboural drahé Porsche Carrera

Sportovní Porsche Carrera naboural při sjíždění serpentin z Červenohorského sedla v Jeseníkách devětadvacetiletý řidič, který jel v jedné ze zatáček příliš rychle. Mladík má na svědomí škodu 280 tisíc korun. Havárie se obešla bez zranění.

Havárie se stala o půl čtvrté odpoledne na silnici z Červenohorského sedla směrem ke Koutům nad Desnou na Šumpersku.

"S vozem Porsche Carrera havaroval při sjíždění serpentin devětadvacetiletý řidič. Za nehodou stála podle prvotního šetření nepřiměřená rychlost jízdy, kterou mladý řidič v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace," uvedla mluvčí policie Marie Šafářová.

Mladík dostal s drahým vozem smyk a přední částí narazil do svodidel na pravé straně. Poté se vozidlo přetočilo a do svodidla narazilo i zadní stranou.

"Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda předběžně kolem 280 tisíc korun," podotkla mluvčí policie.

Úsekové měření na Červenohorském sedle bude zřejmě až za rok

Instalace radarů u silnice vedoucí přes Červenohorské sedlo se na příští motorkářskou sezonou zřejmě nestihne. Pro zajištění úsekového měření se vyřizují potřebná povolení a dokumentace, předběžný odhadovaný termín zprovoznění spadá na konec roku...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, Porsche, rychlost, Červenohorské sedlo, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.