pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

V Přerově se po čtyřech měsících otevřel most v Osmeku. Řidičům se uleví

V Přerově se po čtyřech měsících otevřel most v ulici Osmek, který byl v havarijním stavu. Uzavírka od začátku července komplikovala dopravu směrem na Žebračku a Velkou Dlážku. Stavba nového mostu přišla na 8,5 milionu korun, investorem byl Olomoucký kraj.

Oprava mostu se dlouho plánovala, byla však několikrát odkládaná kvůli jiným přerovským dopravním stavbám. "Této investici předcházela dlouhá diskuse. Most se měl demolovat již v minulém roce, ale povedlo se nám najít společnou řeč a projekt krajské správy silnic odložit až na tento rok. Zcela jistě to pomohlo ke zmírnění dopravních komplikaci ve městě," uvedl přerovský radní Michal Zácha (ODS).

Most stojící v blízkosti hlavního sídla přerovské policie byl již v havarijním stavu, a to především kvůli nefunkční izolaci, degradaci betonu, korodující výztuži nosné konstrukce i malé nosnosti. Dělníci během prázdnin odstranili mostní svršek až na nosnou konstrukci, pak přišlo na řadu její odbourání a snížení stávajících opěr. Při stavbě nového mostu bylo nutné vyrobit i atypické železobetonové nosníky.

Za průjezd přes výstaviště město zaplatilo

Kvůli snaze ulehčit situaci řidičům uzavřelo město smlouvu s majiteli přerovského výstaviště, přes které mohla auta po dobu stavby projíždět. Mluvčí radnice Lenka Chalupová uvedla, že podle dohody město firmám Emos a Norsol zaplatí za tento vstřícný krok 75 tisíc korun měsíčně. 

"Nebýt této dohody, dopravní situace v Přerově by se ještě více vyhrotila," dodal Zácha.

Přerovu se ulevilo. V Předmostí se konečně otevřela důležitá kruhová křižovatka

Řidiči z Přerova si po měsících trápení konečně oddychli. Silničáři dnes otevřeli kruhovou křižovatku v Předmostí, která pohodlně propojuje centrum s frekventovanou výpadovkou na Olomouc. Stavba stála 433 milionů korun.

V Přerově je dopravní situace dlouhodobě komplikovaná, chybí zde dokončení posledního úseku dálnice. Ve městě se navíc pracuje na další dopravní stavbě. Před nádražím se staví první etapa průtahu, pro který se v Přerově vžil název průpich, uzavírka je tam plánovaná do konce letošního roku. 

Dokončená však již byla naopak estakáda v Přerově - Předmostí a křižovatka propojující ulice Velká Dlážka, Polní a Lipnická, kde se stavěl kruhový objezd.

Na Přerovsku začínají rozsáhlé velkoplošné opravy silnic. Zkomplikují dopravu

Řidiči na jihu kraje si musí dát až do konce října pozor. Silničáři na několika místech zahájili rozsáhlé opravy silnic, které zkomplikují dopravu. Práce budou probíhat v Miloticích nad Bečvou, Hranicích, Horní Moštěnici a Těšicích na Přerovsku.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Michal Zácha

Štítky most, provoz, doprava, Osmek, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.