neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Nedělní tragická nehoda u Olomouce má na svědomí tři lidské životy

, aktualizováno 15. listopadu 2021, 11:11

Tři lidské životy má na svědomí tragická nehoda čtyř osobních vozidel, která se v neděli v podvečer stala u obchvatu Olomouce. Jeden člověk zemřel na místě, v nemocnici zraněním podlehly další dvě osoby.

"V neděli po 17. hodině došlo mezi Olomoucí a obcí Kožušany – Tážaly k vážné dopravní nehodě čtyř osobních motorových vozidel, která si na místě vyžádala jeden lidský život. V nemocnici svým zraněním podlehly ještě další dvě zúčastněné osoby," sdělila dnes mluvčí policie Petra Vaňharová.

Škoda je kolem 400 tisíc korun. "Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na jeden rok až šest let. Přesné příčiny, souvislosti a okolnosti stejně jako míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření," dodala.

U nehody poblíž obchvatu Olomouce u sjezdu na Nemilany zasahovaly v neděli čtyři jednotky hasičů. "Po vyproštění hasiči asistovali v péči u tří zraněných osob zdravotníkům záchranné služby," sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Provoz na silnici do Kožušan a na sjezdu z dálnice byl několik hodin uzavřen.

"Na místě probíhá šetření této závažné dopravní nehody za účasti soudního znalce, specialistů na šetření nehod a kriminalistů ze služby kriminální policie a vyšetřování, zjišťuje se příčina a další s ní související okolnosti," uvedla v neděli večer mluvčí policie Miluše Zajícová.

U sjezdu z obchvatu Olomouce u Nemilan havarovaly v neděli v podvečer čtyři automobily. Hasiči na místě vyprošťovali zraněné a tři osoby předali lékařům. Jeden člověk zemřel. Sjezd z dálnice byl uzavřený a provoz přerušený. Dopravu odkláněla...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR, Hasičský záchranný sbor

Štítky nehoda, D35, smrt, obchvat, Nemilany, Kožušany, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.