pátek 28. ledna 2022 Otýlie

V Nezamyslicích rychlík usmrtil ženu. Provoz stál, vlaky nabíraly zpoždění

, aktualizováno 15. listopadu 2021, 18:21

Před železniční stanicí Nezamyslice na Prostějovsku dnes krátce po poledni srazil vlak sedmačtyřicetiletou ženu a usmrtil ji. Kvůli nehodě byl v Nezamyslicích zastaven provoz vlaků. Na místo dorazili záchranáři, hasiči a policisté, kteří zjišťovali okolnosti nehody.

"Mám informaci, že RegioJet jedoucí z Bohumína do Brna se tam v prostoru nepřístupném veřejnosti střetl s osobou," uvedl krátce po poledni mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal

Do Nezamyslic dorazili záchranáři, hasiči a policisté. Při nehodě souprava srazila a usmrtila člověka. 

V Nezamyslicích byl zastaven provoz vlaků, rychlíky nabraly zpoždění. Například rychlík Bouzov jedoucí z Brna do Olomouce měl ve stanici Nezamyslice zpoždění zhruba 60 minut.

Cestující vozily náhradní autobusy. Provoz vlaků byl obnoven až odpoledne.

"Dnes po dvanácté hodině jsme přijali oznámení o sražení osoby vlakem před železniční stanicí Nezamyslice. Podle dosavadního šetření 47letá žena z Prostějovska vstoupila do kolejiště ve chvíli, kdy od obce Němčice nad Hanou projížděl rychlík. Žena při střetu utrpěla zranění neslučitelná se životem. Z cestujících ve vlaku nikdo nebyl zraněn. Veškeré okolnosti této tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření. Provoz na trati byl obnoven krátce před patnáctou hodinou," sdělil mluvčí policie Libor Hejtman.

Rychlík Slovácký expres srazil mezi Říkovicemi a Hulínem člověka, srážku nepřežil

Rychlík srazil dnes dopoledne mezi Říkovicemi na Přerovsku a Hulínem na Kroměřížsku člověka, který srážku nepřežil. Šlo o Slovácký expres z Prahy do Luhačovic. Provoz byl na půl hodiny úplně zastaven, poté vlaky jezdily po jedné koleji.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto RegioJet

Štítky nehoda, vlak, železnice, smrt, Nezamyslice, Prostějovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.