středa 8. prosince 2021 Květoslava

Hasiče zalarmoval požár lokomotivy. Táhla dvaadvacet vagonů s benzínem

Hasičské majáky prozářily nad ránem okolí železniční tratě v Olomouci - Holici, profesionální i dobrovolné jednotky zasahovaly u požáru lokomotivy nákladního vlaku. Požár se podařilo naštěstí rychle dostat pod kontrolu, hnací část soupravy za sebou táhla dvaadvacet vagonů s benzínem.

„Požár jsme rychle lokalizovali dvěma C proudy, a tím jsme zabránili šíření na další části soupravy. Využili jsme i smáčedlo. Zraněna byla jedna osoba, nadýchala se zplodin hoření,“ okomentovala zásah u požáru lokomotivy mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Situaci nedaleko olomouckého hlavního nádraží řešily profesionální jednotky Správy železnic a olomouckém požární stanice doplněné o dobrovolné sbory z Chválkovic a Černovíra. „Provoz na trati byl po dobu zásahu uzavřen. Místo události si nyní převzali drážní hasiči, kteří rozebírají střechu lokomotivy,“ informovala mluvčí Balážová.

Vyšetřoval hasičského záchranného sboru výši škody předběžně odhadl na 900 tisíc korun, následky požáru ale mohly být výrazně nákladnější. „Díky včasnému zásahu byl uchráněn majetek za 9 milionů korun. Příčinu nyní vyšetřujeme," podotkla Balážová.

Řidička se s autem převrátila do potoka. I se zraněním unikla do bezpečí

U převráceného auta ponořeného v řece zasahovali v úterý hasiči na Mohelnicku. Zraněná řidička se vlastními silami dokázala dostat do bezpečí ještě před příjezdem záchranných složek. Specialisté vůz zajistili a vytáhli na břeh.

Před předáním zdravotnické záchranné službě poskytli hasiči zraněné osobě neodkladnou první pomoc a podali kyslíkovou terapii.

V úseku trati číslo 270 byl požár lokomotivy hlášen jako mimořádnost v provozu, mezi stanicemi Olomouc Hlavní nádraží – Grygov jezdily vlaky po jedné ze dvou kolejí. Za místem omezení  podle Českých drah nabíraly spoje v ranních hodinách zpoždění.

O bezpečnosti elektrovozidel panuje řada polopravd a mýtů, varují hasiči

Se stoupajícím počtem elektromobilů na českých silnicích se hasiči stále častěji setkávají s mimořádnými událostmi, které jejich provoz přináší. Například o hašení požárů elektromobilů bylo v médiích napsáno mnoho. Ověřené informace redakci Drbny...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, železnice, vlak, nákladní vlak, požár, hasiči, HZS Olomouckého kraje, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.