neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Sníh zaskočil řidiče v kraji. Hasiči řešili sedm nehod se zraněními

Husté sněžení zasáhlo část České republiky a sněhová nadílka způsobila také v Olomouckém kraji značné komplikace v dopravě. Hasiči evidují hned několik nehod a apelují na opatrnost řidičů a přizpůsobení stylu jízdy současným podmínkám.

Od páteční patnácté hodiny začaly hasiče výrazně zaměstnávat dopravní nehody. V regionu vyjížděli v krátkém čase hned k sedmi kolizím. Tři nehody řeší na dálnici D35, kde řidiči musejí počítat s omezením v dopravě. Stejný počet případů evidují složky IZS také na Přerovsku, konkrétně u Želatovic, Vlkoše a Kojetína. Jedna havárie se stala na Šumpersku u obce Dubicko.

Podzim může na silnicích překvapit. Teploty rychle spadnou, tvrdí odborníci

Před náhlými změnami počasí varují s blížícím se zimou policisté i odborníci na bezpečnost v dopravě. Jedním z klíčových kroků je pro řidiče přezutí na zimní pneumatiky odpovídající kvality a zohlednění stavu silnic. Chodci a cyklisté by měli...

Situace se neobešly bez újmy na zdraví. „U nehody v Kojetíně jsou dvě zraněné osoby, tři lehčí zranění utrpěli účastníci nehody u Bílé Lhoty. Dvě zranění evidujeme u Palonína a jedno u Křelova,“ vyjmenovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

„Na místech nehod jsme poskytovali první pomoc a asistovali jsme zdravotnické záchranné službě s ošetřením a transportem pacientů do sanitek, zajistili jsme místa proti vzniku požáru a pokud bylo třeba, tak jsme se postarali o uniklé provozní kapaliny," doplnila mluvčí Balážová.

Hasiče zalarmoval požár lokomotivy. Táhla dvaadvacet vagonů s benzínem

Hasičské majáky prozářily nad ránem okolí železniční tratě v Olomouci - Holici, profesionální i dobrovolné jednotky zasahovaly u požáru lokomotivy nákladního vlaku. Požár se podařilo naštěstí rychle dostat pod kontrolu, hnací část soupravy za...

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, nehoda, auto, zranění, sníh, hasiči, HZS Olomouckého kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.