neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Hasiče zaměstnává sněhová nadílka. Řeší zlomené stromy i srážku sypače s autobusem

K desítkám zásahů vyjížděly napříč celým Olomouckým krajem v průběhu víkendu jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Společným jmenovatelem problémů je aktuální počasí. Jen za neděli odstraňovali na osmnácti místech popadané stromy, které se zlomily pod tíhou sněhu a zkomplikovali dopravu i na železnici.

Od pátečního odpoledne řeší hasiči společně s dalšími složkami integrovaného záchranného systému dopravní nehody. Do nedělních 14 hodin se podle mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážové jednalo o 23 případů. „Nyní řešíme srážku linkového autobusu se sypačem u Zlatých Hor. Nikdo nebyl zraněn, v autobuse cestoval jeden člověk. Silnice je jedním pruhem s opatrností sjízdná,“ informovala o havárii na Jesenicku Balážová.

Sníh zaskočil řidiče v kraji. Hasiči řešili sedm nehod se zraněními

Husté sněžení zasáhlo část České republiky a sněhová nadílka způsobila také v Olomouckém kraji značné komplikace v dopravě. Hasiči evidují hned několik nehod a apelují na opatrnost řidičů a přizpůsobení stylu jízdy současným podmínkám.

Kvůli popadaným stromům poskytovali hasiči v pěti desítkách případů takzvanou technickou pomoc. „Řešili jsme hlavně stromy na silnicích, ve dvou případech pak na železniční trati a jednou na drátech elektrického vedení,“ vyjmenovala mluvčí krajských hasičů.

V Bludově bude k vidění třímetrový unikátní dřevěný betlém ze Slovenska

V Bludově na Šumpersku bude poprvé veřejně vystavený unikátní třímetrový betlém. Je starý šedesát let, pochází ze Slovenska a manželé Březinovi doposud vyřezávaný betlém stavěli pouze ve svém obývacím pokoji. K vidění bude v bludovském kulturním...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, silnice, sníh, hasiči, dopravní nehoda, HZS Olomouckého kraje, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.